Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed oszustwem "na CD Projekt". Jak nie dać się nabrać?

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed oszustwem "na CD Projekt". Jak nie dać się nabrać?

W internecie pojawiło się w ostatnim czasie wiele reklam zachęcających do inwestowania w CD Projekt. Ostrzeżcie bliskich - to może być oszustwo!

Większość spośród czytających te słowa pewnie nie nabierze się na obietnicę zysku 14 tys. zł co tydzień przy inwestycji na poziomie 920 zł, ale jest grupa ludzi podatnych na tego rodzaju oszustwa. Najczęściej są to osoby starsze, dla których internet to "czarna magia". Warto przestrzegać je przed metodami stosowanymi przez oszustów. Zrobił to właśnie Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego. Komórka Komisji Nadzoru Finansowego ostrzegła przed nowym rodzajem oszustwa - "na CD Projekt".

Oszuści postanowili wykorzystać renomę CD Projektu do wyłudzania pieniędzy od nieświadomych internautów. Warto przestrzec najbliższych!

"Ostrzegamy przed kolejnym oszustwem inwestycyjnym, tym razem wykorzystującym markę @CDPROJEKTRED. Fałszywe reklamy inwestycyjne w mediach społecznościowych obiecują ogromne zyski bez ryzyka, w rzeczywistości prowadzą do stron wyłudzających dane. Nie dajcie się na to nabrać!" - czytamy na profilu CSIRT KNF na Twitterze. W tweecie zamieszczono też przykładowe reklamy, zachęcające do inwestowania w CD Projekt. Jedna z nich wygląda jak oczywisty scam, ale pojawia się też komunikacja, w której oszuści upodabniają swoję stronę - całkiem przyzwoicie - do portalu Bankier.pl.

Zareagował też CD Projekt, pisząc na swojej stronie internetowej: "Działania tego rodzaju prowadzone są przez podmioty podszywające się bezprawnie pod CD PROJEKT, a pojawiające się w ich rezultacie nieprawdziwe informacje zamieszczane są bez wiedzy Spółki, mogą wprowadzać w błąd ich odbiorców, a także mieć na celu wyłudzenie danych osobowych użytkowników fałszywych stron". Jeśli natraficie na podejrzaną reklamę i stronę internetową, zgłoście ją najlepiej na adres ir@cdprojekt.com. I pamiętajcie, że wszystkie informacje na temat bieżącej działalności CD Projektu pojawiają się pod adresem www.cdprojekt.com/pl.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed oszustwem "na CD Projekt". Jak nie dać się nabrać?

 0