CD Projekt prezentuje wyniki finansowe. Cyberpunk 2077 ze wzrostem sprzedaży na konsolach

CD Projekt prezentuje wyniki finansowe. Cyberpunk 2077 ze wzrostem sprzedaży na konsolach

CD Projekt podał statystyki za I kwartał 2022 roku, z których wynika, że Cyberpunk 2077 po średnich miesiącach odzyskuje rynek i sprzedaje się całkiem dobrze. Czy odpowiada za to wydana next-genowa aktualizacja?

CD Projekt udostępnił dane za I kwartał 2022 roku, z których wynika, że na początku roku polska firma wygenerowała 216 milionów złotych przychodów, co daje wzrost o 9% rok do roku, zaś skonsolidowany zysk netto wyniósł 69 mln zł. Koszty operacyjne osiągnęły poziom 83,2 miliona złotych i jest to spadek o 10%. Zysk przed odsetkami i opodatkowaniem wyniósł 85,3 mln zł. Patrząc na poszczególne oddziały spółki, CD Projekt RED wygenerował 179,3 mln zł a GOG.com 40,4 mln złotych przychodów. Cyberpunk 2077 na PS5 i Xbox Series X/S był największą premierą dla przedsiębiorstwa. Równie duże znaczenie miała next-genowa aktualizacja do CP 2077.

Sprzedaż Cyberpunka 2077 wzrosła dwukrotnie. Czy odpowiada za to next-genowa aktualizacja?

CD Projekt prezentuje wyniki finansowe. Cyberpunk 2077 ze wzrostem sprzedaży na konsolach

W prezentacji dla inwestorów CD Projekt przyznał, że między 1 stycznia a 14 lutego 2022 roku najwięcej egzemplarzy Cyberpunka 2077 sprzedano na komputerach, ale od 15 lutego do 31 marca sprzedaż gry na konsolach wzrosła ponad dwukrotnie, przy czym największe zainteresowanie odnotowano na PlayStation, chociaż duże było też na Xboxach. Popyt wersji PC pozostał na niezmienionym poziomie. Jest to niewątpliwie dobra wiadomość dla CD Projekt rozczarowanego sprzedażą CP 2077. Do większego zainteresowania pewnie przyczyniło się wydanie next-genowej aktualizacji, która wprawdzie nie jest rewolucyjna, ale pomogła ożywić produkcję.

Od premiery w grudniu 2020 roku Cyberpunk 2077 sprzedał się w ponad 18 milionach sztuk. CD Projekt RED pracuje nad pierwszym fabularnym dodatkiem do Cyberpunka 2077 i pierwsze informacje o nim pojawiły się w internecie. Oprócz tego Redzi działają nad nowym Wiedźminem, który wyszedł z fazy badawczej i wszedł w etap preprodukcji. W skrócie studio przygotowuje grunt pod grę i opisuje najważniejsze założenia m.in. historii czy występujących w niej bohaterów. Na premierę przyjdzie nam jednak poczekać dłuższy czas.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt prezentuje wyniki finansowe. Cyberpunk 2077 ze wzrostem sprzedaży na konsolach

 0