Sony nie respektuje zniżek na PS Plus przy przesiadce na nową wersję usługi (akt.)

Sony nie respektuje zniżek na PS Plus przy przesiadce na nową wersję usługi (akt.)

Nowa wersja PlayStation Plus została uruchomiona w tym tygodniu na niektórych azjatyckich rynkach (na Zachodzie pojawi się w czerwcu) i okazuje się, że Sony postanowiło ukarać użytkowników, którzy kupowali PS Plus w promocyjnych cenach. 

Zdaje się, że japoński gigant zamyka wszelkie luki, które gracze wykorzystywali, aby załapać się na tańszą wersję nowej odsłony PlayStation Plus. Dla przykładu Sony zablokowało przed startem nowej usługi możliwość przedłużenia subskrypcji PS Now, która jest upgrade'owana do droższego abonamentu PS Plus Premium. Teraz zaś dowiadujemy się, że osoby, które kupowały PS Plus na kilka lat do przodu w okazyjnych cenach, także zmuszone będą dopłacić w przypadku przesiadki na nową wersję tej usługi. 

Sony postanowiło ukarać użytkowników, którzy kupowali PS Plus w promocyjnych cenach. 

 

PlayStation Plus Premium i PS+ Extra – poznaliśmy gry, które trafią do usługi Sony

Przypominamy, że, jak wcześniej podawało Sony, osoby, które mają obecnie subskrypcję PS Plus, zostaną automatycznie przeniesione na PS Plus Essential po uruchomieniu nowej wersji usługi, a następnie będą mogły uiścić opłatę za upgrade do poziomu Extra lub Premium. Ale według wielu użytkowników skarżących się na Reddicie i forum ResetERA jest tu pewien, dość istotny haczyk – jeśli mamy cyfrową subskrypcję PS Plus zakupioną ze zniżką, będziemy musieli dodatkowo zapłacić za przesiadkę na PS Plus Essential. Tak więc, jeśli kupiliśmy roczny roczny abonament PS Plus z 50-procentową zniżką (120 zamiast zwykłych 240 zł), będziemy zmuszeni dopłacić 120 zł za przejście. Zniżka w takim przypadku nie jest brana pod uwagę. Co gorsze, trzeba od razu zapłacić za cały okres subskrypcji, więc jeśli mamy wykupione kilka lat do przodu, za taki upgrade będziemy musieli dopłacić kilkaset złotych lub więcej. 

Trudno się więc dziwić, że wielu graczy narzeka na to, jak rozwiązało to Sony. Inną kwestią jest łatanie dotychczasowych luk, a inną karanie tych, którzy uczciwie korzystali z promocji producenta. Ciekawe, jak na tę sytuację zareaguje Sony, bo wiele osób takie podejście może zniechęcić do wypróbowania nowej usługi. Mamy nadzieję, że zmiany zostaną wprowadzone przed uruchomieniem usługi na Zachodzie, w tym w Polsce. 

Nowe PS Plus zostanie uruchomione w Ameryce Północnej 13 czerwca oraz w Europie i Australii 23 czerwca. TUTAJ możecie zapoznać się z ofertą usługi. 

Aktualizacja:

Firma Sony Interactive Entertainment ustosunkowała się do ostatnich informacji przychodzących z rynków posiadających już nowy abonament, mówiących, że gracze są zmuszeni dopłacać różnicę w cenie usługi zakupionej w promocyjnej cenie. Jest to błąd techniczny, który pojawił się w trakcie wdrażania systemu. Wszyscy Klienci, którzy zdążyli opłacić różnicę w nowym abonamencie otrzymają zwrot pieniędzy. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony nie respektuje zniżek na PS Plus przy przesiadce na nową wersję usługi (akt.)

 0