Cena Bitcoina spada do poziomu z lipca zeszłego roku. Gracze zacierają ręce

Cena Bitcoina spada do poziomu z lipca zeszłego roku. Gracze zacierają ręce

Właściciele Bitcoinów (ale także innych kryptowalut) nie mają powodów do zadowolenia, ponieważ najpopularniejsza cyfrowa waluta zaliczyła duży spadek wartości w ostatnich 24 godzinach. Tym samym cena BTC spadła do najniższego poziomu od lipca 2021 r. i jest przeszło dwukrotnie niższa od rekordowej wartości uzyskanej przez Bitcoina pół roku temu. Co więcej, kryptowaluta ciągnie za sobą na dół pozostałe cyfrowe waluty. 

Uważa się, że ​​trend spadkowy będzie kontynuowany i wartość BTC może spaść poniżej 30 000 USD, więc to jeszcze nie koniec - nie bez przyczyny kryptowaluty uznawane są przecież za niestabilne. Co prawda inwestycja w nie mogła przynieść duże zarobki, szczególnie osobom, które szybko wskoczyły do tego pociągu, ale nie da się ukryć, że duże fluktuacje cen powodują, że jest to zabawa dla osób o mocnych nerwach. 

Uważa się, że ​​trend spadkowy będzie kontynuowany i wartość BTC może spaść poniżej 30 000 USD...

Ostatni raz BTC tak bardzo zbliżał się do wartości 30 000 USD w lipcu 2021 r., jednak wzniósł się do rekordowych cen niedługo później, bo w listopadzie 2021 r., osiągając prawie 69 000 USD. Jeśli spojrzymy na dzisiejszą wycenę, która w momencie pisania tego tekstu oscylowała wokół 31 tys.USD, oznacza to obniżkę o 30% w stosunku do najlepszej ceny w 2022 r. lub przeszło 50% spadek od listopada 2021 r.

Chociaż agencja Bloomberg porównuje spadek wycen kryptowalut z giełdą, akcje radziły sobie lepiej w 2022 roku, spadając średnio o 10%. Tymczasem złoto, popularny towar w czasach wojny, zyskał w tym roku 2,5%. W ostatnich miesiącach w wielu częściach świata obserwuje się wysoką inflację, głównie ze względu (ale nie tylko) na ceny energii i rosyjską wojnę na Ukrainie. W obawie o wzrost cen i stagnację gospodarczą niektóre banki podniosły stopy procentowe (w tym kilkukrotnie już w Polsce), zachęcając ludzi do oszczędzania i powodując globalną ucieczkę kapitału z bardziej ryzykownych inwestycji. W niepewnych czasach ludzie są mniej skłonni do podejmowania ryzyka i stawiają na bezpieczne i bardziej stabilne inwestycje. 

NFT - co to jest i dlaczego jest tak popularny?

Jakie są zatem prognozy dla Bitcoina? Według rozmowy Bloomberga z analitykiem kryptowalut, obecny trend spadkowy nie wykazuje oznak ustępowania. Poziom 30 000 $ został wskazany jako możliwy do przebicia, więc to najwyraźniej jeszcze nie koniec spadków. 

Bitcoin ciągnie za sobą też inne popularne waluty, choćby Ethereum (ETH), które zajmuje szczególne miejsce w sercach górników GPU. To zaliczyło spadek o przeszło 5%. Co więcej, wycena ETH spadła o 34 proc. od początku 2022 r. i o 50 proc. w porównaniu z rekordowym poziomem z listopada 2021 r. (4 865 USD). Na spadki miały też wpływ liczne problemy z NFT, na których inwestorzy stracili duże pieniądze.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cena Bitcoina spada do poziomu z lipca zeszłego roku. Gracze zacierają ręce

 0