CEO Electronic Arts z niższą pensją. Nadal jednak zarobi krocie

CEO Electronic Arts z niższą pensją. Nadal jednak zarobi krocie

CEO Electronic Arts, Andrew Wilson zarobił w ubiegłym roku fiskalnym mniej niż zazwyczaj, ale wraz jest to kwota nieosiągalna dla większości z nas.

Jak wynika z dokumentów przesłanych do SEC, szef Electronic Arts, Andrew Wilson w minionym roku fiskalnym zarobił 19,8 miliona dolarów amerykańskich, co jest zawrotną kwotą, aczkolwiek mniejszą niż sternik EA pobierał zazwyczaj. W 2021 roku Wilson odebrał wynagrodzenie w wysokości aż 39,2 mln USD, więc obniżka o około 20 milionów dolarów to niemało. Oczywiście Wilson może liczyć na różne profity za wyniki osiągane przez Electronic Arts. Obniżka nastąpiła na żądanie akcjonariuszy, którzy w głosowaniu wykazali niezadowolenie z systemu wynagrodzeń firmy (tylko 26% z nich wyraziło aprobatę).

CEO Electronic Arts, Andrew Wilson zarobi o ok. 20 mln dolarów mniej niż we wcześniejszych latach.

Zarząd postanowił zarazem posłuchać akcjonariuszy, obniżając pensję CEO przedsiębiorstwa. Wydawca w 2022 roku pominął szereg bonusów przysługujących Wilsonowi, warto zaznaczyć, iż jego podstawowe wynagrodzenie bez pewnych premii wynosi 1,3 miliona dolarów (wzrost z 1,25 miliona USD). Zarząd Electronic Arts zapewnił, że nie przyjmie żadnych specjalnych bonusów finansowych do 2026 roku. Spółka przeprowadzi też kolejne głosowanie w sierpniu tego roku, co pozwoli jej akcjonariuszom wyrazić ewentualne zadowolenie ze sposobu, w jaki zreformowała strukturę płac.

Zarobki kadry kierowniczej w branży gier od dawna budzą kontrowersje. Prym wiedzie szef Activision Blizzard, Bobby Kotick, który zarobił ostatnio 154,6 miliona dolarów i ciężko mu pod tym względem znaleźć większą konkurencję. Należy przypomnieć, że jakiś czas temu pojawiła się informacja jakoby Electronic Arts zamierzało wystawić się na sprzedaż lub dokonać fuzji z innym podmiotem, o co podobno mocno zabiegał sternik Elektroników. Andrew Wilson chce tą decyzją utrzymać swoją posadę. Doszło nawet do konkretnych rozmów z potencjalnym chętnym, aczkolwiek na przeszkodzie stanęły kwestie finansowe.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CEO Electronic Arts z niższą pensją. Nadal jednak zarobi krocie

 0