Chcesz kupić PlayStation 5 lub Xbox Series X? A postarałeś się o zaproszenie?

Chcesz kupić PlayStation 5 lub Xbox Series X? A postarałeś się o zaproszenie?

Choć Amazon twierdzi, że spekulanci nie stanowią realnego problemu na ich platformie, to i tak wprowadza metody utrudniające wykupowanie pożądanych produktów o niskiej podaży.

Amazon wprowadza nowe zasady zamawiania, które oparte są na zaproszeniach.  Nowość dotyczyć ma produktów, na które jest wysoki popyt, ale podaż jest niska. Amazon chce w ten sposób zapobiegać niedoborom zapasów, wykupowaniu towaru przez boty i windowaniu cen przez spekulantów.  Amazon twierdzi, że chce w ten sposób zapewnić rzeczywistym klientom możliwość zakupu chodliwego towaru. Nowy program już startuje w Stanach Zjednoczonych i będzie początkowo dotyczyć konsol PlayStation 5 i Xbox Series X. Nowa opcja zamawiania umożliwi klientom wysłanie prośby o zaproszenie do zakupu przedmiotów o dużym popycie ze strony szczegółów produktu bez dodatkowych kosztów. Każdy klient z kontem Amazon może poprosić o zaproszenie do zakupu przedmiotu, co oznacza, że ​​nie potrzebujesz konta Prime, aby wysłać prośbę.

Konsole PS5 i Xbox Series X będą na Amazonie dostępne tylko na zaproszenia. Nowy sposób zakupów popularnych urządzeń początkowo wystartuje w USA.

Amazon wskazuje, że strony produktów objętych programem, będą informować, że kupujący potrzebuje zaproszenia, jeśli jest  to "produkt o dużym popycie w ograniczonych ilościach" i że Amazon "nie będzie w stanie spełnić wszystkich próśb". Aby zapewnić, że prawdziwi klienci otrzymają zaproszenia do zakupu, Amazon usunie zgłoszenia, które przesłane będą przez boty i wyśle ​​zaproszenia do pozostałych klientów. Firma zweryfikuje prawdziwych klientów, biorąc pod uwagę szereg czynników, w tym historię wcześniejszych zakupów konta i datę utworzenia konta. Jeśli zaproszenie do zakupu zostanie przyznane klientowi, otrzyma on wiadomość e-mail z instrukcją zakupu przedmiotu.

Wiadomość e-mail będzie szczegółowo określać, ile czasu pozostało na sfinalizowanie zakupu. Będzie on również zawierał link do przedmiotu, dzięki czemu będzie można złożyć zamówienie. Amazon twierdzi, że chociaż spekulanci stanowią niewielki procent aktywności na ich platformie, to firma stara się zapobiegać ich negatywnemu wpływowi na wrażenia z zakupów wśród użytkowników. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chcesz kupić PlayStation 5 lub Xbox Series X? A postarałeś się o zaproszenie?

 0