Chińczycy już testują Steam Deck. Ile FPS osiąga Cyberpunk 2077?

Chińczycy już testują Steam Deck. Ile FPS osiąga Cyberpunk 2077?

Chińczycy często wchodzą w posiadanie sprzętu wcześniej niż inni i na szczęście są tak koleżeńscy, że z chęcią dzielą się testami z internautami, nie zważając na nałożone przez producenta embargo na recenzje. Tym razem w sieci pojawiły się wczesne testy Steam Deck.

Steam Deck od Valve trafi na rynek w grudniu 2021 roku. Jednak pewien chiński internauta jakimś cudem zdobył zestaw rozwojowy i opublikował wczesną recenzję tego przenośnego komputera do gier. Jak wspomnieliśmy, nie jest to wersja ostateczna urządzenia, ale rozwojowa, także mogą wystąpić różnice w wydajności, zakładamy jednak, że na korzyść wersji sklepowej. Według recenzenta Steam Deck zapewniał średnią liczbę klatek 30 FPS na najwyższym ustawieniu w Shadow of the Tomb Raider i to bez żadnych zacięć w rozgrywce. Zmniejszenie ustawień  grafiki na wysokie spowodowało wzrost średniej ilości klatek do około 36 FPS. Dalsze obniżanie jakości obrazu skutkowało skokiem powyżej 60 FPS, nie wiadomo jednak, jak nisko recenzent zszedł z ustawieniami.

Chiński użytkownik wszedł w posiadanie SteamDeck w wersji rozwojowej. Wyniki przeprowadzonych testów umieścił w sieci.

W Doom przy średnich ustawieniach graficznych liczba klatek oscylowała wokół 60. Po zwiększeniu parametrów liczba FPS spadła do około 48, ale wciąż było płynnie. Cyberpunk 2077 radził sobie zdecydowanie gorzej, a na wysokich ustawieniach liczba FPS nie przekraczała 30, do tego należy doliczyć liczne zacięcia gry. W DOTA 2  Steam Deck zapewniał liczbę klatek na sekundę do 47 FPS na najwyższym poziomie ustawień i 80 FPS na niskim.

Podczas testów obudowa z tyłu urządzenia nagrzewała się do 43 stopni Celsjusza i 29 stopni na uchwytach. Po około 3 godzinach gry system pokazywał blisko 50% żywotności baterii.  Steam Deck posiada 7-calowy wyświetlacz LCD i umożliwia gry w rozdzielczości 1280 x 800 przy 60 Hz w trybie przenośnym i do 8K przy 60 Hz lub 4K przy 120 Hz w stacji dokującej. Powyższe testy przeprowadzono w trybie mobilnym.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chińczycy już testują Steam Deck. Ile FPS osiąga Cyberpunk 2077?

 0