Chiny chcą zakazać inwestycji w kopanie kryptowalut. Nadchodzą kolejne wzrosty?

Chiny chcą zakazać inwestycji w kopanie kryptowalut. Nadchodzą kolejne wzrosty?

Nie jest żadną tajemnicą, że w ostatnim czasie Chiny nie pałają miłością do kryptowalut i restrykcje wprowadzone na tym rynku mocno rzutują na całą branżę. A wygląda na to, że Państwo Środka nie skończyło jeszcze krucjaty przeciwko kryptowalutom.

Chińska wojna z kryptowalutami może wkrótce rozszerzyć się na szerszy zakaz kopania kryptowalut. Reuters informuje, że kraj dodał kopanie kryptowalut do wstępnego projektu „negatywnej listy”, która ogranicza lub wręcz zakazuje wszelkich inwestycji na własną rękę w daną branżę, zarówno przez Chińczyków, jak i obcokrajowców. Potencjalni inwestorzy musieliby uzyskać zgody na taką działalność, a jest to mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę stanowisko Chin w stosunku do kryptowalut.

Rząd w Pekinie dodał kopanie kryptowalut do wstępnego projektu „negatywnej listy”, która ogranicza lub wręcz zakazuje wszelkich inwestycji na własną rękę w daną branżę, zarówno przez Chińczyków, jak i obcokrajowców.

Chiny chcą zakazać inwestycji w kopanie kryptowalut

Bitcoin.com zauważa, że ​​Chińska Komisja Rozwoju i Reform prosi o publiczny komentarz na temat listy do 14 października. Wątpliwe jest jednak, aby wkład publiczny zmienił podejście rządu do kopania kryptowalut. Chiny uznały transakcje kryptowalutowe za nielegalne, twierdząc, że cyfrowa waluta wywołała wzrost prania pieniędzy i innych przestępstw finansowych. Kraj testuje jednak własną kryptowalutę, a niektórzy podejrzewają, że Chiny chcą po prostu bardziej stabilnej waluty (czytaj cyfrowego juana), którą można bezpośrednio kontrolować, co w przypadku standardowych kryptowalut jest trudne, a nawet niemożliwe.

Ten ruch może dodatkowo sprawić, że kryptowaluty będą całkowicie niepraktyczne w Chinach. Nie oznacza to jednak wcale zmierzchu cyfrowych walut jako całości. Cena Bitcoina wzrosła o ponad 30 procent od wrześniowego stłumienia w Chinach. Obecna cena Bitcoina to przeszło 56 tys. USD, a jeszcze miesiąc temu było to ok. 45 tys. USD. Widać więc, że chińskie działania nie przełożyły się na osłabienie najpopularniejszych kryptowaluty, wręcz przeciwnie. Wielu specjalistów uważa nawet, że te zakazy mogły dać kryptowalutom wiatr w żagle i gdyby nie te działania, mielibyśmy do czynienia z ustabilizowaniem się rynku na wcześniejszych poziomach. Wciąż nie wiemy jednak, jak działania Chin odbiją się na tym segmencie długofalowo. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chiny chcą zakazać inwestycji w kopanie kryptowalut. Nadchodzą kolejne wzrosty?

 0