Co z vivo i Oppo w Polsce? Mamy oświadczenia obu firm i kiepskie wieści

Co z vivo i Oppo w Polsce? Mamy oświadczenia obu firm i kiepskie wieści

vivo i Oppo to popularne marki smartfonów, które podobno miały zakończyć działalność w Polsce. I o ile drugi zdecydowanie zaprzeczył medialnym doniesieniom, to pierwszy potwierdził, że wycofuje  się z rynku polskiego.

vivo opuszcza Polskę

vivo jest popularną marką smartfonów wśród klientów szukających mniej wymagających telefonów przystępnych cenowo. Ostatnio pojawiła się plotka jakoby vivo oraz Oppo zaprzestały działalności w Polsce i o ile Oppo zaprzeczyło takim planom, tak vivo potwierdziło doniesienia. W oświadczeniu przesłanym serwisowi GSMOnline polski oddział firmy przyznał, że regularna analiza strategii biznesowej w porozumieniu z lokalnymi przedstawicielami marki vivo była kluczowa. Dokładniej polski dystrybutor produktów marki zdecydował o wstrzymaniu działalności. Klienci nie będą zostawieni bez wsparcia.

vivo potwierdziło, że polski dystrybutor produktów firmy zawiesił działalność na krajowym rynku. Oppo natomiast nigdzie się nie wybiera.

Oppo

Producent zadeklarował, iż będzie nadal udostępniał aktualizacje oprogramowania i zapewni wsparcie obsługi klienta. Decyzja zapewne ma związek ze sprzedażą urządzeń w Polsce. "Ciągła analiza rynku i dobór odpowiedniej strategii biznesowej w porozumieniu z lokalnymi przedstawicielami jest dla marki vivo kluczowe. Z przykrością informujemy, że autoryzowany dystrybutor marki w Polsce zdecydował się wstrzymać działalność. Mimo to, nasi klienci mogą wciąż polegać na solidnych produktach vivo, na kompleksowej obsłudze klienta oraz niezakłóconych aktualizacjach oprogramowania" - napisano w komunikacie.

Oppo nigdzie się nie wybiera

Z drugiej strony mamy równie popularne Oppo, które kategorycznie zaprzeczyło medialnym rewelacjom i oświadczyło, że nie rusza się z rynku polskiego. Zaznaczono, że kraj ten jest dla przedsiębiorstwa jednym z ważniejszych i zamierza kontynuować w nim działalność.

"Stanowczo zaprzeczamy plotkom o wyjściu z Polski. Kraj ten jest dla nas bardzo ważnym rynkiem i już mamy zaplanowane premiery do końca roku. W lipcu zaprezentujemy serię Reno 10 a w kolejnych miesiącach urządzenia IoT, w tym nowe słuchawki OPPO Air3 Pro i będziemy rozszerzać portfolio ekosystemowe".

Cóż decyzja vivo może zaskakiwać zwłaszcza, iż korporacja niemało zainwestowała w nasz rynek, zostając nawet dwa lata temu oficjalnym sponsorem Polskiego Związku Narciarstwa, co przełożyło się na zapewne spore zainteresowanie ze strony klientów. Mogło ono jednak nie zadowalać producenta, więc zawiesił działalność.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Co z vivo i Oppo w Polsce? Mamy oświadczenia obu firm i kiepskie wieści

 0