Colorful szykuje pamięci DDR4-4000 CL14 dla Ryzenów 5000

Colorful szykuje pamięci DDR4-4000 CL14 dla Ryzenów 5000

Premiera pierwszych procesorów AMD Ryzen 5000 już za nami. Na sklepowych półkach pojawiły się modele Ryzen 5 5600X, Ryzen 7 5700X, Ryzen 9 5900X oraz Ryzen 9 5950X. Wszystkie one bardzo dobrze wypadają w testach zarówno w aplikacjach użytkowych, jak i grach, często pozostawiając konkurencję Intela w tak zwanym pokonanym polu. Nic dziwnego, że układy cieszą się ogromną popularnością i na ten moment zakup któregokolwiek z nich graniczy niemal z cudem. Wszystkie wyprodukowane egzemplarze zostały wyprzedane na pniu i trzeba czekać na kolejne dostawy. To jednak nie przeszkadza pozostałym producentom w szykowaniu innych podzespołów, które mają dobrze współpracować z nowymi procesorami. Firma Colorful powinna wkrótce oficjalnie zapowiedzieć nowe pamięci RAM z gamingowej serii iGame, które dedykowane są do nowych Ryzenów.

Colorful pracuje nad nowymi pamięciami RAM dla graczy, które dedykowane są do nowych Ryzenów 5000.

AMD Ryzen 5000

Informacje na temat nowych pamięci RAM wyciekły na chińskim forum SMZDM, co oznacza, że nie są one oficjalnie i należy je traktować z przymrużeniem oka. Pomimo tego są na tyle ciekawe, że warto o nich wspomnieć. Przede wszystkim nowe pamięci mają być taktowane zegarem 4000 MHz, co samo w sobie sprawia, że powinny cechować się sporą wydajnością. To w połączeniu z niskimi opóźnieniami na poziomie CL14 (14-14-14-35) powinno stanowić łakomy kąsek dla najbardziej wymagających użytkowników. Pamięci będą poza tym wyposażone w rozpraszacz ciepła i mają działać z napięciem 1,5 V. Jednak powtórzę to jeszcze raz – na ten moment to nic oficjalnego. Firma Colorful jeszcze nie zapowiedziała nowych modułów z serii iGame, które tworzone są z myślą o nowych Ryzenach. Prawdopodobnie powstają, ale lepiej poczekać na oficjalne informacje. Poza tym, biorąc pod uwagę prawdopodobną specyfikację, będą to bardzo drogie moduły.

Życie gracza nie należy w tym momencie do najłatwiejszych. Przede wszystkim dlatego, że kupno kart graficznych GeForce RTX 3000 i Radeonów RX 6000, procesorów AMD Ryzen 5000, a także konsol nowej generacji, a przede wszystkim PlayStation 5 jest niezwykle trudne. Niczym śnieg drogowców, tak samo ogromne zainteresowanie zaskoczyło producentów i podaż nie jest w tym momencie wystarczająca, aby każdy zainteresowany mógł cieszyć się czy to nową konsolą, czy też nowymi, wydajnymi podzespołami. Sam planowałem kupno komputera i plany te muszę, póki co, odłożyć na przynajmniej kilka tygodni. Mam jednak nadzieję, że wkrótce nowe karty i procesory ponownie trafią do sklepów i będę w stanie je kupić.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Colorful szykuje pamięci DDR4-4000 CL14 dla Ryzenów 5000

 0