Control okazał się hitem. Remedy Entertainment pracuje nad kolejnymi grami

Control okazał się hitem. Remedy Entertainment pracuje nad kolejnymi grami

Control to gra od Remedy Entertainment, które na swoim koncie ma uznaną serię Max Payne czy Alan Wake. Najnowsza produkcja studia może nie osiągnęła aż tak spektakularnego sukcesu jak przygody upadłego policjanta z Nowego Jorku, to jednak cieszy się zainteresowaniem graczy.

Wskazują na to statystyki, według których w Control od momentu premiery w 2019 roku zagrało 10 milionów osób. W drugim kwartale 2021 roku tytuł poradził sobie lepiej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Należy jednak pamiętać, iż dane nie obejmują sprzedaży gry, więc nie wiemy ile dokładnie egzemplarzy na ten moment trafiło do graczy. Control pozostaje dostępny w ofercie Xbox Game Pas na konsolach oraz PC, a także był rozdawany za darmo w Epic Games Store. Zapewne to w niemałym stopniu wpłynęło na wynik osiągnięty przez grę Remedy Entertainment, chociaż mimo tego nie można odmówić grze sukcesu.

W Control zagrało 10 milionów graczy.

Control pozwala nam wcielić się w Jesse Faden, która chcąc uporać się ze swoimi sprawami z przeszłości przybywa do zlokalizowanej w Nowym Jorku agencji Federalne Biuro Kontroli, gdzie zostaje zaatakowana przez moce nie z tego świata. Przejmuje więc kontrolę nad biurem, by wyeliminować powstałe zagrożenie. Ukończenie gry zajmuje jakieś 20 godzin pod warunkiem ukończenia aktywności pobocznych, aczkolwiek czas ten ulegnie wydłużeniu po zainstalowaniu dodatku rozszerzającego historię. W związku z sukcesem Control deweloperzy postanowili przyspieszyć prace nad swoim nowym projektem i mowa tutaj o następcy Control osadzonego w tym samym uniwersum.

Ekipa pracuje m.in. nad Condor, kooperacyjną propozycją dla maksymalnie czterech graczy rozgrywającym się w tym samym świcie co Control. Oprócz tego mała część studia działa nad kampanią fabularną dla Crossfire HD oraz CrossfireX. Na etapie zamkniętych testów znajduje się z kolei Vanguard, czyli kolejna kooperacyjna produkcja. Dodatkowo deweloperzy rozwijają dwa tytuły dla Epic Games - jeden wysokobudżetowy a drugi mniejszy.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Control okazał się hitem. Remedy Entertainment pracuje nad kolejnymi grami

 0