AMD Radeon RX 6600 XT z niesamowitą wydajnością kopania ETH w stosunku do pobieranej mocy

AMD Radeon RX 6600 XT z niesamowitą wydajnością kopania ETH w stosunku do pobieranej mocy

Świeżo wprowadzony na rynek średniak od AMD - Radeon RX 6600 XT może okazać się ciekawą kartą dla poszukiwaczy kryptowalut. Dotąd to układy NVIDII były preferowane podczas budowy koparek Ethereum, ale nowość z konkurencyjnego obozu może okazać się również atrakcyjna. 

Niedawny spadek cen kryptowalut zwiastował poprawienie stanów magazynowych i poprawienie sytuacji na rynku kart graficznych. Niestety kryptowaluty znów zyskują na wartości, a górnicy już potencjalnie są zainteresowani kolejnym GPU wkraczającym na rynek. Nowy Radeon od AMD wydaje się nieźle radzić w kopaniu kryptowalut, oferując świetny stosunek pozyskiwania ETH do pobieranej mocy, co zwiastuje problemy dla osób zainteresowanych kupnem tego modelu. Jeśli informacje te się potwierdzą, karta będzie wykupowana przez górników.

Radeon RX 6600 XT AMD oferuje wydajność 32 MH/s w Daggerhashimotto (Ethereum) przy zaledwie 55 watach. Żadna inna karta nie może się pochwalić takim stosunkiem wydajności do mocy i żadna nie oferuje aż tak niskiego zapotrzebowania na prąd.

Układy graficzne AMD RDNA2 nie są powszechnie używane do wydobycia ze względu na ich cenę i stosunkowo gorszą wydajność wydobycia w porównaniu z układami graficznymi NVIDIA Ampere. Co ważniejsze, procesory graficzne RDNA2 mają krótsze magistrale pamięci, co najbardziej wpływa na niższą niż u konkurencji wydajność kopania. Sytuacja wydaje się jednak być inna w przypadku GPU Navi 23. Radeon RX 6600 XT z 2048 procesorami strumieniowymi i 8 GB pamięci GDDR6 w 128-bitową radzi sobie zaskakująco dobrze w kopaniu Ethereum.

Na materiale udostępnionym przez Dizzy Mining, widać jak karta graficzna MSI RX 6600 XT Gaming X osiąga 28 MH/s przy 93 W zaraz po wyjęciu z pudełka. Tutaj nie widać żadnych rewelacji, jednak po zmniejszeniu częstotliwości GPU do maksimum 1,2 GHz i zwiększeniu częstotliwości pamięci do 2,2 GHz wydajność wydobycia wzrosła do 32 MH/s, podczas gdy TDP spadło do 55W. 

Radeon RX 6600 XT AMD oferuje tylko 32 MH/s w Daggerhashimotto - nie jest to wartość godna uwagi, ale taka wydajność przy zaledwie 55 watach budzi ogromne zdziwienie. Moc w watach jest tutaj najbardziej imponująca, ponieważ nie ma właściwie żadnego innego układu, który byłby w stanie zapewnić tak wysoką wydajność kopania przy niskiej mocy. Pod względem wydajności wydobycia na wat Radeon RX 6600 XT ma znaczną przewagę nad jakąkolwiek kartą graficzną, która była ceniona w segmencie wydobycia. Wydajność nowego układu AMD w grach sprawdzicie w nasze recenzji: AMD Radeon RX 6600 XT - Test taniej wersji RDNA 2 na przykładzie karty SAPPHIRE PULSE.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD Radeon RX 6600 XT z niesamowitą wydajnością kopania ETH w stosunku do pobieranej mocy

 0