Corsair prezentuje nowe gamingowe słuchawki z popularnych serii Void i HS

Corsair prezentuje nowe gamingowe słuchawki z popularnych serii Void i HS

Corsair postanowił odświeżyć swoją ofertę w zakresie gamingowych słuchawek z rodziny VOID i HS. Motywem przewodnim zdają się tu być dźwięk przestrzenny 7.1, łączność bezprzewodowa oraz podświetlenie RGB. Amerykański producent zadbał również o różne wersje kolorystyczne, przez co na rynku pojawi się łącznie 12 nowych par headsetów dla graczy. Zacznijmy od nowości w zakresie serii Void, która cieszy się dużą popularnością ze względu na świetny komfort i wykonanie i wysoką jakość dźwięku w grach. Nowe modele z serii Void Elite zdają się kontynuować te tradycję i zamiast wprowadzać rewolucję, przynoszą kilka nowości. Producent chwali się przede wszystkim nowymi, że specjalnie strojone neodymowe przetworniki audio o średnicy 50 mm i rozszerzonym zakresie częstotliwości 20–30 000 kHz zostały opracowane od podstaw. Słuchawki oferują również wirtualny wielokanałowy dźwięk przestrzenny 7.1 i zupełnie nowy mikrofon wielokierunkowy z certyfikatem Discord.

Motywem przewodnim zdają się tu być dźwięk przestrzenny 7.1, łączność bezprzewodowa oraz podświetlenie RGB.

Modele z rodziny Void Elite są dostępne z kilkoma rodzajami połączeń. Void RGB Elite Wireless łączy się z komputerami PC i konsolami PS4 za pośrednictwem technologii bezprzewodowej w paśmie 2,4 GHz i o zasięgu do 12 metrów. W trybie tym baterii wystarczać ma na 16 godzin nieprzerwanego działania, a użytkownicy mogą korzystać z dźwięku przestrzennego 7.1 i podświetlenia RGB umiejscowionego na nausznikach. Void RGB Elite USB również oferują dźwięk przestrzenny 7.1 i iluminację RGB, jednak ta wersja łączy się bezpośrednio z portem USB w komputerze. Void Elite Surround otrzymało z kolei uniwersalne złącze 3,5 mm. Posiada także specjalny adapter USB umożliwiający włączenie opcji 7.1 na komputerze osobistym.

Corsair wprowadził do oferty także HS50 Pro Stereo, HS60 Pro Surround i HS70 Pro Wireless z podobnymi funkcjami, co poprzednie wersje, jednak z poprawionymi parametrami, a słuchawki mają być też wygodniejsze. Zestawy słuchawkowe HS Pro pochwalić mogą się zupełnie nowymi, neodymowymi przetwornikami audio o średnicy 50 mm oraz zmodernizowanym mikrofonem jednokierunkowym. Producent zapewnia, że dzięki temu oferują świetny dźwięk podczas słuchania muzyki, oglądania filmów czy komunikacji z drużyną w ogniu walki. Słuchawki z tej serii mają też nauszniki z pianki zapamiętującej kształt oraz konstrukcję z aluminiowymi uchwytami nauszników i metalowym szkieletem pałąka. HS70 Pro Wireless, podobnie jak Void RGB Elite Wireless, wykorzystuje połączenie bezprzewodowe w paśmie 2,4 GHz i o zasięgu do 12 m. Energii w akumulatorze wystarcza w tym trybie na do 16 godzin, a nie zabrakło też wsparcia dla dźwięku 7.1. HS60 Pro Surround działa z różnymi platformami przy użyciu uniwersalnego złącza 3,5 mm lub adaptera USB udostępniającego dźwięk przestrzenny 7.1 na PC. HS50 Pro Stereo to najprostszy model stereo z portem minijack 3,5 mm.

Najnowszym członkiem rodziny HS jest zestaw słuchawkowy HS45 Surround. HS45, podobnie jak starszy brat HS35, jest kompatybilny z różnymi platformami i ma te same cechy oraz funkcje: złącze 3,5 mm, bardzo lekką i wytrzymałą konstrukcję, odłączany mikrofon jednokierunkowy oraz regulowane nauszniki z pianką zapamiętującą kształt ucha i głowy. Podstawową różnicą HS45 jest opcja włączenia, dzięki oprogramowaniu Corsair iCUE, dźwięku przestrzennego 7.1 na komputerze za pośrednictwem dodanego w komplecie adaptera USB. Wszystkie nowości słuchawkowe Corsair pojawią się na polskim rynku do końca miesiąca.

Nazwa Produktu

Cena w PLN

HS45 Surround Carbon

219,00

HS50 PRO Stereo Blue

249,00

HS60 PRO Surround Carbon

299,00

HS60 PRO Surround Yellow

299,00

HS70 PRO Wireless Carbon

449,00

HS70 PRO Wireless Cream

449,00

Void ELITE RGB Carbon

349,00

Void ELITE RGB White

349,00

Void ELITE Surround Carbon

299,00

Void ELITE Surround Cherry

299,00

Void ELITE Wireless Carbon

499,00

Void ELITE Wireless White

499,00

Pokaż / Dodaj komentarze do: Corsair prezentuje nowe gamingowe słuchawki z popularnych serii Void i HS

 0