Cyberpunk 2077 po aktualizacji działa lepiej, ale wciąż z błędami

Cyberpunk 2077 po aktualizacji działa lepiej, ale wciąż z błędami

Po pojawieniu się łatki o numerze 1.3 do gry Cyberpunk 2077 na YouTube'ie zaroiło się od materiałów prezentujących aktualny stan techniczny.

Wyłania się z nich ogólnie raczej pozytywny obraz. Youtuberzy, którzy zajęli się porównaniem jakości grafiki oraz płynności animacji, chwalą CD Projekt RED za poprawę w wersjach na konsole poprzedniej generacji. Zarówno na PlayStation 4, jak i na Xboksie One gra działa płynniej, utrzymując średnio 27-30 klatek na sekundę, podczas gdy do tej pory wynik ten był bliższy 20-25 FPS. Także na Xboksach Series S oglądamy średnio o 2-3 klatki więcej, niezależnie od sceny. Na pecetach bywa różnie - czasem liczba FPS-ów jest wyższa, a czasem niższa niż w wersji 1.23.

Cyberpunk 2077 po aktualizacji 1.3 ewidentnie działa nieco płynniej, co docenią przede wszystkim posiadacze starszych konsol, ale wciąż trapią go pomniejsze błędy.

Posiadacze najmocniejszych konsol - PlayStation 5 i Xboksów Series X - nie zauważą już tak dużych różnic. Można jednak spotkać się z różnymi spostrzeżeniami dotyczącymi Cyberpunka 2077 po aktualizacji na next-genach. Jeden z użytkowników twierdzi, że liczba przechodniów na PS5 zmalała, podobnie jak liczba klatek na sekundę, choć dostępne na YouTube'ie porównania pokazują, że posiadacze najnowszej konsoli Sony mogą liczyć na stabilne 60 FPS. Podobnie na Xboksie Series X, na którym ponadto zniknęły szarpnięcia towarzyszące szybkiemu obracaniu kamery.

Jednak po aktualizacji gracze wciąż narzekają na błędy. Na szczęście są to raczej drobne glitche, a nie poważne problemy, uniemożliwiające bądź wyraźnie utrudniające zabawę. Jeden z użytkowników Reddita miał pecha, bo już w pierwszej minucie od uruchomienia gry jego pojazd zaczął kręcić się wokół własnej osi jak baletnica. Na jednym z materiałów na YouTube'ie oglądamy NPC-ów przechodzących przez obiekty, przenikające się modele postaci na samochody znikające i pojawiające się tuż za naszymi plecami. Do tego rodzaju błędów musimy się już chyba przyzwyczaić. Albo poczekać jeszcze kilka (kilkanaście?) miesięcy, aż CD Projekt RED naprawi je wszystkie.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 po aktualizacji działa lepiej, ale wciąż z błędami

 0