Cyberpunk 2077 z groźną luką w zabezpieczeniach. Korzystanie z modów naraża nas na atak

Cyberpunk 2077 z groźną luką w zabezpieczeniach. Korzystanie z modów naraża nas na atak

Pobieranie modów do gier zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, ale zagrożenie przeważnie dotyczy potencjalnego uszkodzenia zapisów lub błędów uniemożliwiających grę. W przypadku gry Cyberpunk 2077 wykryto jednak lukę w „zewnętrznej bibliotece DLL”, która sprawia, że gracze, którzy zdecydują się na instalację modów lub zewnętrznych stanów zapisu, narażają się na rzeczywiste zagrożenia bezpieczeństwa dla całego systemu. Redditor znany jako Romulus_Is_Here zwrócił uwagę społeczności graczy na omawianą lukę, a CD Projekt Red potwierdził już ryzyko w poście na Twitterze.

W Cyberpunk 2077 wykryto lukę, która sprawia naraża nas na poważne zagrożenia bezpieczeństwa dla całego systemu.

Zdaniem wspomnianego użytkownika Reddita, „zewnętrzne pliki DLL” wymagane przez Cyberpunk 2077 mogą być w złośliwy sposób wykorzystane do wykonania kodu, który pozwoli na przejęcie zdalnej kontroli nad naszym PC przez instalację pobranych stanów zapisu lub modów. Jak napisaliśmy, polskie studio już potwierdziło problem, co widać na umieszczonym poniżej tweecie. Redzi radzą użytkownikom „powstrzymać się od wykorzystywania plików z nieznanych źródeł” do czasu wydania oficjalnej poprawki. Producent zapewnia, że poprawka zostanie udostępniona „najszybciej jak to możliwe”, ale nie podało żadnego konkretnego terminu, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. 

Fani modów powinni więc powstrzymać się przed ich wykorzystywaniem lub mogą pobrać najnowszą wersję Cyber ​​Engine Tweaks, dobrze znanego moda, który rzekomo zawiera poprawkę dla tej luki (plus wiele innych przydatnych ulepszeń). Pliki źródłowe moda można przeglądać na GitHubie, więc można samemu sprawdzić, czy nie zawierają żadnego złośliwego kodu. Mamy nadzieję, że CDPR będzie w stanie naprawić ten problem relatywnie szybko, gdyż modyfikacje Cyberpunk 2077 stają się coraz popularniejsze. Co więcej, scena modderska Cyberpunk 2077 będzie się tylko powiększać w nadchodzących miesiącach, a ostatnią rzeczą, o którą użytkownicy powinni się martwić, jest zhakowanie ich maszyny, ponieważ pobrali pozornie nieszkodliwy zapis gry.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 z groźną luką w zabezpieczeniach. Korzystanie z modów naraża nas na atak

 0