Cybertruck jednak nie pojawi się wkrótce. Tesla znów opóźnia produkcję

Cybertruck jednak nie pojawi się wkrótce. Tesla znów opóźnia produkcję

Samochody marki Tesla mają swoje grono zwolenników na całym świecie. Firma od jakiegoś czasu zapowiada również elektryczną ciężarówkę Cybertruck, na którą czeka wielu fanów, ale według najnowszych doniesień, będą oni musieli uzbroić się jeszcze w cierpliwość.

Z nowego raportu wynika, że ​​początkowa produkcja pojazdu elektrycznego nie rozpocznie się już w 2022 r., jak dotąd zapowiadano, ale jest teraz przesunięta do końca pierwszego kwartału 2023 r. Według agencji Reuters, która powołuje się na "osobę znającą tę sprawę", opóźnienie wynika z faktu, że Tesla zmienia niektóre cechy i funkcje Cybertruck w świetle zwiększonej konkurencji na rynku elektrycznych pickupów.

Fani Tesli, którzy czekają na kanciastego Cybertrucka musza uzbroić się w cierpliwość. Produkcja znów została odsunięta w czasie.

Wiarygodność nowych doniesień na Tesli Cybertruck dodają zmiany na stronie pojazdu. Zamiast "Będziesz mógł ukończyć swoją konfigurację, gdy produkcja zbliży się do 2022 roku", a teraz jest: "Będziesz mógł ukończyć konfigurację w miarę zbliżania się do produkcji". Podczas gdy źródło twierdzi, że opóźnienie wynika ze zmian konstrukcyjnych, ciężko sobie wyobrazić, że trwający ciągle globalny niedobór chipów nie wpłynął w znaczący sposób na decyzję. Sam Musk zasugerował w listopadzie, że kryzys dotknął produkcję Cybertucka.  Model 3 i Model Y sprzedają się tak dobrze, Tesla raczej nie będzie zaniepokojona opóźnieniem produkcji.

Dyrektor generalny Elon Musk powiedział inwestorom w zeszłym roku, że Tesla może być w stanie zrealizować niektóre dostawy pojazdów elektrycznych do klientów przed 2021 rokiem, ale tak się nie stało. Zamiast tego we wrześniu usłyszeliśmy, że ciężarówka wejdzie do produkcji dopiero pod koniec 2022 roku. Teraz ta data zmieniła się na przyszły rok.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cybertruck jednak nie pojawi się wkrótce. Tesla znów opóźnia produkcję

 0