Czekacie na mobilne MMO w świecie Warcrafta? Nie mamy dobrych wieści

Czekacie na mobilne MMO w świecie Warcrafta? Nie mamy dobrych wieści

Kilka lat temu, po ujawnieniu podczas BlizzConu gry Diablo Immortal, dowiedzieliśmy się, że Blizzard pracował również nad kilkoma innymi grami mobilnymi, z których kilka osadzono w uniwersum Warcrafta. W tym roku jedna z tych gier została oficjalnie ogłoszona, ale Blizzard wydaje się rezygnować z dwóch innych projektów, nad którymi prace trwały od lat.

Według źródeł agencji Bloomberg, Blizzard skasował w tym roku dwie niezapowiedziane gry mobilne w świecie Warcrafta. Jeden tytuł, o nazwie kodowej „Neptune”, miał być nowym MMO na urządzenia mobilne i był rozwijany już od ponad trzech lat. Projekt miał wiele podobieństw z WoW i najwyraźniej zaczynał jako bezpośredni port, zanim przekształcił się we pełnoprawny samodzielny spin-off osadzony w tym samym uniwersum. Orbis, czyli gra inspirowana Pokémon Go, była rozwijana przez ponad 4 lata, zanim została anulowana na początku tego roku.

Według źródeł agencji Bloomberg, Blizzard skasował w tym roku dwie niezapowiedziane gry mobilne w świecie Warcrafta.

Według nieoficjalnych doniesień, tytuły te zostały skasowano z powodu sporu biznesowego między Activision Blizzard a jej mobilnym partnerem NetEase (chiński wydawca, który zaangażowany był w te projekty). Obie firmy nie zgodziły się co do warunków umowy i ostatecznie zdecydowały się anulować te tytuły, pomimo że od dawna były w fazie rozwoju i poczyniono na nie znaczne inwestycje. 

Blizzard rozpoczął pracę nad grami mobilnymi wiele lat temu, mając na celu zwiększenie przychodów między dużymi odsłonami ze swoich głównych serii. Jednak ta inicjatywa jak dotąd nie odniosła dużego sukcesu, co zaowocowało większą liczbą projektów anulowanych niż wydanych. Jednak Diablo Immortal wystartowało w czerwcu i od razu okazało się dużym komercyjnym sukcesem, gdyż już zarobiło 100 milionów dolarów. Jeszcze w tym roku pojawi się także Warcraft Arclight Rumble.

Zapewne wielu hardcoro'owych fanów Blizzarda odczuwa większą ulgę niż rozczarowanie z tytułu anulowania mobilnych gier. Projekt Neptune zapowiadał się jednak interesująco – być może teraz, gdy został anulowany, niektórzy deweloperzy zdradzą nieco więcej na temat tego tytułu.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Czekacie na mobilne MMO w świecie Warcrafta? Nie mamy dobrych wieści

 0