Czy jest szansa na remake Resident Evil Code: Veronica? Capcom nie ma takich planów, chociaż...

Czy jest szansa na remake Resident Evil Code: Veronica? Capcom nie ma takich planów, chociaż...

Capcom przywraca do życia starsze odsłony Resident Evil, a ostatnio zapowiedział Resident Evil 4 Remake. Czy istnieje szansa odświeżenia kolejnych odsłon np. Resident Evil Code: Veronica?

Resident Evil 4 jest kolejną grą serii, która dostanie remake. Jednak czy istnieje opcja, że Capcom odświeży także Resident Evil Code: Veronica z 2000 roku? Niestety dla fanów tej gry mamy złą wiadomość, ponieważ deweloperzy nie pracują nad żadną nową wersją, choć studio nie mówi nie. W wywiadzie Yoshiaki Hirabayashi producent Resident Evil 4 powiedział: "że obecnie skupia się na rozwoju Resident Evil 4 Remake i uczynieniu tego najlepszym doświadczeniem dla fanów". Kontynuował, że nie ma konkretnych planów rozwoju Resident Evil Code Veronica Remake, ale może nadarzy się okazja, aby usiąść do projektu.

Capcom nie myśli nad stworzeniem Resident Evil Code: Veronica Remake, choć nie wyklucza powstania takiej gry w przyszłości.

Resident Evil Code: Veronica została pierwotnie przygotowana z myślą o konsoli Dreamcast, lecz później pojawiły się porty na inne platformy sprzętowe, które zawierają poprawione przerywniki filmowe czy oprawę graficzną. Historia ma miejsce po wydarzeniach przedstawionych w Resident Evil 2 a graczowi przychodzi kierować poczynaniami Claire Redfield, która wyrusza na poszukiwania swojego brata Chrisa po tym, jak uległo zniszczeniu miasto Raccoon City. Po wydostaniu się z więzienia bohaterka postanawia wraz z nowo poznanym burmistrzem Steve'em Burnside'em uciec z wyspy, aczkolwiek spotykają na swej drodze rodzeństwo Alfred i Alexia Ashford.

Gra została ciepło przyjęta przez krytyków ze względu na fabułę czy dobrą jak na tamte czasy grafikę. Zapewne w Resident Evil Code: Veronica Remake zagrałby nie jeden fan marki i pozostaje mieć nadzieję, że Capcom w przyszłości faktycznie usiądzie do odświeżania gry, nawet jeżeli teraz nawet o tym nie myśli. Studio skupia się na dokończeniu Resident Evil 4 Remake, który jest następnym po Resident Evil 2 Remake i Resident Evil 3 Remake odkurzeniem dawnych części. RE4 Remake na razie nie będzie posiadał polskiej wersji językowej, co należy odebrać jako minus.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Czy jest szansa na remake Resident Evil Code: Veronica? Capcom nie ma takich planów, chociaż...

 0