Czy naprawa Apple Watch Ultra jest trudna? iFixit odpowiada

Czy naprawa Apple Watch Ultra jest trudna? iFixit odpowiada

Nowy Apple Watch Ultra został stworzony z myślą o wymagających użytkownikach. Mimo, że zegarek jest w stanie całkiem sporo znieść, jego naprawa nie należy do najłatwiejszych. Na kanale iFixit w serwisie YouTube pojawiło się wideo, w którym wspomniany zegarek jest rozkładany na części pierwsze. Nie zabrakło oczywiście oceny trudności naprawy urządzenia.

Apple Watch Ultra jest reklamowany przez firmę jako urządzenie zdolne przetrwać nawet najtrudniejsze warunki. Niektórzy postanowili przekonać się o jego wytrzymałości na własną rękę, na przykład uderzając w niego młotkiem. Niemniej jednak, jak każdy sprzęt, również ten zegarek może ulec uszkodzeniu. Na kanale YouTube iFixit pojawiło się nagranie z rozkładania Apple Watcha Ultra na części pierwsze. Dowiedzieliśmy się z niego, że najwyższy w hierarchii firmy zegarek nie jest w cale łatwiejszy do naprawy, niż jego bardziej podstawowi bracia. Pierwsze kroki wskazują jednak na coś innego, ponieważ z tyłu znajdują się cztery śrubki sugerujące łatwy dostęp do środka. Demontaż tylnej części urządzenia wiąże się jednak z uszkodzeniem uszczelki, która zapewnia wodoodporność i wcale nie daje dostępu do reszty komponentów.

iFixit opublikowało film, na którym rozbierany jest zegarek Apple Watch Ultra. Dostęp do wnętrza urządzenia od frontu niesie ze sobą wysokie ryzyko uszkodzenia wyświetlacza.

Dostanie się do wnętrza od frontu wydaje się jeszcze gorszą opcją. Jak widzimy na wideo, nawet przy użyciu specjalnych narzędzi, ekran smartwatcha został uszkodzony. Aby jednak wymienić chociażby baterię, która - jak wiemy - zwyczajnie ulega degradacji po jakimś czasie, trzeba w jakiś sposób rozebrać zegarek. Najbezpieczniejszą opcją wydaje się zatem pójście z tym problemem do profesjonalnego serwisu. To oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Dzięki wideo dowiedzieliśmy się także, o ile większe są głośniki w modelu z dopiskiem Ultra w porównaniu do zwykłego Apple Watch Series 8. Miejmy nadzieję, że rosnąca presja na producentów elektroniki w kwestii polepszenia łatwości naprawy okaże się owocna. W innym wypadku przywrócenie do życia urządzeń pokroju Apple Watch Ultra będzie zwyczajnie ryzykowne lub drogie.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Czy naprawa Apple Watch Ultra jest trudna? iFixit odpowiada

 0