Czy PS5 wyprzedzi pod względem sprzedaży Xbox Series? Analityk nie ma wątpliwości

Czy PS5 wyprzedzi pod względem sprzedaży Xbox Series? Analityk nie ma wątpliwości

Problemy z dostępnością i wysoka cena PlayStation 5 może przeszkodzić Sony w sprzedaży, ale ta zgodnie z oczekiwaniami analityka będzie na odpowiednim poziomie, by pokonać Xbox Series X/S.

Analityk branżowy Piers Harding-Rolls przewiduje, że w 2022 roku PS5 pod względem sprzedaży dwukrotnie wyprzedzi Xbox Series X|S, ale nie sprawi to, że będzie najlepiej sprzedającą się konsolą na rynku. Harding-Rolls uważa, iż duży popyt i ograniczone dostawy komponentów są głównymi powodami, przez które zarówno Sony, jak i Microsoft będą miały trudności z zapełnieniem magazynów w bieżącym roku. "Kluczowe pytanie brzmi, jak całość będzie ewoluować? Dostępność konsol nowej generacji powinna ulec poprawie w ciągu roku. Oczekujemy, że PS5 przebije Xbox Series dwa do jednego. Jednak najlepiej sprzedającą się konsolą będzie Nintendo Switch" - powiedział Harding-Rolls.

PS5 w 2022 roku powinno dwukrotnie wyprzedzić pod względem sprzedaży Xbox Series X/S.

Motorem napędowym dla Nintendo jest model Switch OLED. Firma powinna sprzedać w tym roku 21 mln egzemplarzy konsol. Ampere przewiduje, że w 2022 roku sprzedanych zostanie 9 milionów egzemplarzy Xbox Series i 18 milionów PS5. Według najnowszych danych Sony do września 2021 roku sprzedało 13,4 miliona egzemplarzy PlayStation 5. 18 milionów w ciągu roku byłoby więc krokiem naprzód. Wprawdzie na rynku może brakować PS5, ale Sony nie rezygnuje z dalszej produkcji przedstawiciela poprzedniej generacji - PS4 co zresztą nie dziwi nie tylko w obliczu branżowego kryzysu. Japoński gigant zapewniał bowiem wcześniej, że życie czwórki będzie dłuższe niż PS3.

Przedłużać życia Xboxowi One nie chciał za to Microsoft. Producent z Redmond zakończył tworzenie old gena. Przypomnijmy, że dwa lata temu z taśm produkcyjnych zjechały ostatnie sztuki modelu Xbox One S bez napędu optycznego. Ogółem cała generacja pożegnała się z fabrykami w okolicach debiutu next genów. Microsoft chce skupić wszystkie zasoby oraz siły na opracowywaniu najnowszej konsoli, która ma za zadanie poradzić sobie z PlayStation lepiej niż zrobił to poprzednik.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Czy PS5 wyprzedzi pod względem sprzedaży Xbox Series? Analityk nie ma wątpliwości

 0