Na rynku brakuje PS5, tymczasem Sony będzie kontynuować produkcję PlayStation 4

Na rynku brakuje PS5, tymczasem Sony będzie kontynuować produkcję PlayStation 4

Problemy z dostępnością i wysoką ceną PlayStation 5 rzuciły wyzwanie branży oraz Sony. Japoński producent najwyraźniej zainspirował się NVIDIĄ, która w obliczu kłopotów z dostawami odświeża starsze karty graficzne. Sony będzie bowiem kontynuować produkcję PS4.

Podczas gdy na rynku występują braki konsol PlayStation 5, a ich cena pozostawia wiele do życzenia, Sony pozostawia przy życiu przedstawiciela poprzedniej generacji. Wprawdzie PS4 nie jest aż tak starym urządzeniem, natomiast Sony nie ogłosiło oficjalnie decyzji o zaprzestaniu produkcji old gena, to raport Bloomberga wskazywał, iż ów moment może nadejść pod koniec 2021 roku. Finalnie tak się nie stało, co wynika z faktu niedostatecznej produkcji PS5, za którą zdaniem japońskiego giganta odpowiadają zaburzone łańcuchy dostaw. Do tego sytuacja raczej nie poprawi się w najbliższej przyszłości stąd chęć kontynuowania produkcji PlayStation 4. Podobno w 2022 roku powstanie milion nowych egzemplarzy czwórki. Tym samym nieprawdziwe okazały się pogłoski o końcu produkcji PS4.

Sony zamierza kontynuować produkcję PS4 licząc, że przynajmniej chwilowo zaspokoi to wysokie zapotrzebowanie na PlayStation 5.

Na rynku brakuje PS5, tymczasem Sony będzie kontynuować produkcję PlayStation 4

PS4 pozostaje nie tylko łatwiejsze w produkcji, ale wykorzystuje mniej zaawansowane względem następcy podzespoły i nadal nie narzeka na brak zainteresowania szczególnie za niższą cenę. Źródła Bloomberga wskazują, iż dalsze tworzenie old gena da Sony więcej czasu, zmniejszając zarazem presję graczy związaną z PS5. Rzecznik Sony potwierdził kontynuację produkcji urządzenia w 2022 roku, zaprzeczając, by doszło do jej końca - "To jedna z najlepiej sprzedających się konsol w historii i zawsze istnieje crossover między generacjami". Jak wyglądało rozstanie z poprzednimi urządzeniami? PSX zeszło z taśmy produkcyjnej 12 lat po debiucie, najlepiej sprzedające się w historii PS2 po 13 latach a PlayStation 3 po 11 latach.

Sony w przeszłości deklarowało, że czwórka pożyje dłużej niż trójka, więc jej koniec zwłaszcza w dobie kryzysu na rynku półprzewodników byłby zaskakujący. Z drugiej strony pisano, iż na początku 2021 roku częściowo zaprzestano produkcji PlayStation 4 w Japonii. PlayStation 5 jest jednym z produktów najbardziej dotkniętych niedoborami komponentów. Sytuacji nie poprawiają scalperzy kupujący dostępne egzemplarze konsol, a następnie sprzedający je po zawyżonych cenach na serwisach aukcyjnych. Firma liczy, że gracze, którzy nie mogą kupić PS5 zainteresują się PS4.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Na rynku brakuje PS5, tymczasem Sony będzie kontynuować produkcję PlayStation 4

 0