Dark and Darker znów dostępny na Steam i to za darmo. Są jednak pewne ograniczenia...

Dark and Darker znów dostępny na Steam i to za darmo. Są jednak pewne ograniczenia...

Dark and Darker zniknął ze Steam z powodu oskarżeń, o plagiat jakiego dopuścić miał dopuścić się jeden z twórców. Teraz ku zaskoczeniu gra wróciła na platformę Valve i jest dostępna za darmo, ale z pewnym ograniczeniem.

Dark and Darker jakiś czas temu został bohaterem skandalu, który był szeroko komentowany w branży gier. Wszystko zaczęło się od pozwu, jaki wniósł Nexon przeciwko Ironmace zarzucając firmie plagiat. Oskarżone studio zatrudniło dewelopera, który w przeszłości działał dla wydawcy nad tajemniczym projektem P3 i który ostatecznie trafił do kosza, jednak zwolniony dyscyplinarnie z Nexon Ju-Hyun Choi uznał, że projekt jest na tyle ciekawy, iż warto go kontynuować.

Dark and Darker po roku wrócił na Steam. Jest dostępny za darmo, ale w ograniczonej formie.

Ju-Hyun Choi miał wynieść od poprzedniego pracodawcy kluczowe materiały wykorzystane później w Dark and Darker. Zarzucono mu kradzież 11,602 plików pochodzących z tajemniczego projektu P3. Wspomniany"Choi" znalazł zatrudnienie w Ironmace przy Dark and Darker, mało tego namawiał kolegów, żeby przenieśli się do nowego pracodawcy i razem z nim działali nad drugą produkcją.

Na pozwie sądowym jednak nie poprzestano, bowiem Nexon złożył skargę DMCA do Steam i Valve usunęło tytuł ze swojej platformy. Ironmace nie dawało za wygraną i próbowało przywrócić swoją produkcję do sklepu, w międzyczasie udostępniając ją w innym miejscu. Jakimś sposobem Dark and Darker wrócił na Steam i jest nawet dostępny za darmo, aczkolwiek jedynie pozornie.

W grę da radę grać za darmo na Steam i w ramach bezpłatnego konta otrzymujemy dostęp do "normalnych" podziemi, które z racji tego, że są łatwiejsze generują mniej wartościowe nagrody oraz sprzęt.

Odwiedzimy jaskinie goblinów i opuszczone fortece, ale za dostęp do lochów typu High Roller trzeba zapłacić 30 dolarów. Początkowo oznaczenie free-to-play było mylące, w konsekwencji gra zebrała mieszane oceny.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dark and Darker znów dostępny na Steam i to za darmo. Są jednak pewne ograniczenia...

 0