Darmowa aktualizacja do Windows 11 dopiero w przyszłym roku

Darmowa aktualizacja do Windows 11 dopiero w przyszłym roku

Windows 11 zapowiada się na obiecującą aktualizację dla użytkowników istniejącego systemu operacyjnego Windows 10. Jednak Microsoft ma dość surowe wymagania sprzętowe dla Windows 11, które utrudnią klientom aktualizację i niemal codziennie pojawiają się nowe kontrowersyjne doniesienia w tym temacie. Jak wspomnieliśmy w poprzednich artykułach, Windows 11 wymaga użycia procesora AMD Ryzen 2000/Intel 8. generacji (i nowszych procesorów) oraz modułu TPM 2.0. Wygląda na to, że potrzebna będzie także kamerka internetowa, ale pozostałe wymagania nie powinny być zbyt dużym obciążeniem dla użytkowników, gdyż wystarczy 4 GB pamięci operacyjnej RAM i 64 GB wolnego miejsca.

Jednak nawet jeśli nasz komputer spełnia wszystkie minimalne wymagania systemowe, w tym roku nie będziemy mogli zaktualizować obecnego systemu Windows 10 do Windows 11.

Jednak nawet jeśli nasz komputer spełnia wszystkie minimalne wymagania systemowe, w tym roku nie będziemy mogli zaktualizować obecnego systemu Windows 10 do Windows 11. Jak wynika z tweeta z zeszłego tygodnia z oficjalnego konta Windows na Twitterze, Microsoft koncentruje się najpierw na wypuszczeniu nowych komputerów z preinstalowanym systemem Windows 11 i to one mają mieć pierwszeństwo pod koniec bieżącego roku. W przypadku nowych komputerów nie powinno być problemów w kwestii kompatybilności, ponieważ producenci OEM dokładnie wiedzą, jaki sprzęt jest obsługiwany i jakie funkcje muszą być dostępne, aby zapewnić odpowiednie wsparcie dla systemu Windows 11. W przypadku obecnych użytkowników systemu Windows 10 Microsoft twierdzi, że uaktualnienia do systemu Windows 11 rozpoczną się w pierwszej połowie 2022 r. Niestety, Microsoft nie zdradza szczegółów w tym temacie, więc musimy uzbroić się w cierpliwość. 

Windows 11 oficjalnie. Co oferuje nowy system Microsoftu?

Tak więc, chociaż uaktualnienie systemu Windows 10 do Windows 11 będzie bezpłatne, będziemy musieli cierpliwie czekać na szansę wypróbowania nowego systemu operacyjnego za pośrednictwem oficjalnych kanałów. Prawdopodobnie będzie można obejść to opóźnienie aktualizacji systemu Windows 11 i uzyskać szybszy dostęp do nowego OS za pomocą programu Windows Insider. Chociaż wczesne kompilacje systemu Windows 11 nie są jeszcze dostępne dla testerów systemu Windows, zapewne zostaną wypuszczone w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Trzeba jednak pamiętać, że są to testy przedpremierowe, więc trzeba liczyć się z pewnymi problemami. Biorąc zaś pod uwagę, że Microsoft regularnie ma problemy z aktualizacjami Windowsa, przeczekanie kilku miesięcy, aż opadnie kurz po premierze systemu Windows 11, może być dość rozsądnym wyjściem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Darmowa aktualizacja do Windows 11 dopiero w przyszłym roku

 0