Dead Island 2 - poznaliśmy przypuszczalny termin premiery

Dead Island 2 - poznaliśmy przypuszczalny termin premiery

Prace nad Dead Island 2 trwają od dłuższego czasu, aczkolwiek nadal nie wiemy kiedy gra Sumo Digital zadebiutuje w sklepach. Ostatni przeciek wskazuje jednak, kiedy możemy spodziewać się tego momentu.

Długi czas powstawania Dead Island 2 zrodził obawy o to, czy gra kiedykolwiek wyjdzie, chociaż nowa informacja wskazuje, że w rzeczywistości projekt jest blisko ukończenia. W ostatnim odcinku podcastu Sacred Symbols gospodarz Colin Moriarty zdradził, iż Dead Island 2 może być zaprezentowany wkrótce, zaś sama produkcja zadebiutuje we wrześniu lub październiku 2022 roku i są to najwcześniej realne terminy. Moriarty powołuje się na anonimowe źródła, więc nie jesteśmy pewni czy tytuł faktycznie trafi do sklepów w bieżącym roku.

Dead Island 2 może zadebiutować we wrześniu lub październiku 2022 roku.

Pokaz Dead Island 2 ma nastąpić z kolei latem, najpewniej na jednej z konferencji THQ. Cóż byłaby to kolejna po Dying Light 2: Stay Human produkcja w uniwersum zombie, która pojawiła się w 2022 roku. Dead Island nie ma łatwego losu. Gra stanowi kontynuację marki zapoczątkowanej przez polski Techland, który nie zachował praw do serii. Prace nad drugą odsłoną zlecono studiu Yager, a później projekt powędrował do zespołu Sumo Digital, a następnie Dambuster Studios. Ciężko więc ocenić czy takie zmiany wyjdą sequelowi na plus.

Dead Island 2 to gra z otwartym światem, nastawiona na eksplorację oraz wykonywanie zadań głównych i pobocznych. Nie zabraknie zaawansowanego systemu walki czy opcji rozwoju i konstruowania broni. W pierwszym Dead Island kierujemy poczynaniami jednej z czterech dostępnych postaci różniących się od siebie płcią, umiejętnościami i wyglądem. Podczas zabawy trafiamy w różne regiony wyspy m.in. dżunglę, plaże czy hotele. Gra działa na piątej generacji silnika Chrome Engine.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dead Island 2 - poznaliśmy przypuszczalny termin premiery

 0