Dead Island 2 z ustaloną premierą na Amazonie. Poznaliśmy dokładną datę

Dead Island 2 z ustaloną premierą na Amazonie. Poznaliśmy dokładną datę

Za sprawą Amazona poznaliśmy prawdopodobną datę premiery gry Dead Island 2. Według sprzedawcy, długo wyczekiwana kontynuacja serii ma zadebiutować już 3 lutego 2023 roku. W ramach raportu za pierwszy kwartał bieżącego roku, Embracer Group wspomniała o nadchodzącym, wyczekiwanym tytule AAA, który zostanie niedługo ogłoszony, a premiera nastąpi na początku przyszłego roku.

Pierwsza gra z serii Dead Island zadebiutowała na rynku ponad dekadę temu, a dokładniej w 2011 roku. Już 4 lata później pojawił się bliźniaczy tytuł Techlandu, Dying Light, na którym skupiła się firma. Okazuje się, że mimo upływu tylu lat, Dead Island żyje (jakby przewrotnie to nie brzmiało). Amazon przyniósł nam wiele ciekawych informacji na temat drugiej części gry. Według sprzedawcy, na premierę poczekamy do 3 lutego 2023 roku. Fakt faktem, iż nie jest to oficjalnie potwierdzona data, jednak nawet Embracer Group wspomniała w raporcie za pierwszy kwartał bieżącego roku o zbliżającej się grze AAA, która zostanie niedługo ogłoszona i wydana na początku przyszłego roku.

Firma Amazon przyniosła nam wiele ciekawych informacji na temat drugiej części Dead Island. Fabuła kontynuacji serii zostanie osadzona w objętym kwarantanną Los Angeles. Premiera gry ma odbyć się 3 lutego 2023 roku.

Akcja drugiej części ma dziać się w owładniętym epidemią zombie i opuszczonym przez wojsko Los Angeles. Miasto jest objęte kwarantanną, jednak główny bohater, w którego się wcielimy wykazuje odporność na wirusa. Dead Island 2 już od dawna znajduje się na etapie rozwoju. W 2014 roku, podczas targów Gamescom, gra została ogłoszona, a nawet zademonstrowana. Tytuł był rozwijany przez Yager Entertainment. 

Firma współpracowała z Deep Silver, jednak została zastąpiona przez Sumo Digital w 2016 roku. Dalsza historia produkcji również jest przewrotna, bowiem 3 lata później, Sumo Digital także została zastąpione, kiedy Deep Silver zdecydowało się tworzyć Dead Island 2 ze swoim Dambuster Studio. Miejmy nadzieję, że te zmiany nie odbiją się negatywnie na samej grze i w końcu, po tylu latach zobaczymy kontynuację serii.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dead Island 2 z ustaloną premierą na Amazonie. Poznaliśmy dokładną datę

 0