Deco X50 - nowy system mesh w standardzie Wi-Fi 6 od TP-Link

Deco X50 - nowy system mesh w standardzie Wi-Fi 6 od TP-Link

Zanikający sygnał sieci bezprzewodowej i zbyt długie buforowanie bywają niezwykle irytujące. Problemy związane z martwymi strefami Wi-Fi często pojawiają się w wielopiętrowych domach czy dużych mieszkaniach. Prostym rozwiązaniem może być najnowszy w portfolio TP-Link system mesh z obsługą technologii Wi-Fi 6 – Deco X50.

TP-Link Deco X50, tak jak inne urządzenia z rodziny Deco, pozwala na zbudowanie wydajnej sieci Wi-Fi w dużym mieszkaniu lub jednorodzinnym domu. Wystarczy połączyć bezprzewodowo minimum dwa współpracujące ze sobą urządzenia Deco, by stworzyć jednolitą sieć Wi-Fi o wysokiej przepustowości na terenie całego domu. Deco X50 wyposażono w algorytmy sztucznej inteligencji, które na bieżąco analizują zachowania użytkowników, ilość i standard Wi-Fi podłączonych urządzeń klienckich i uczą się środowiska sieciowego, w celu zapewnienia optymalnej ścieżki transmisji danych w każdym momencie. Producent zaimplementował także protokoło roamingowe 802.11k/v/r. Deco X50 pracuje w standardzie Wi-Fi 6 i oferuje prędkości transmisji bezprzewodowej sięgające łącznie do 3000 Mb/s w dwóch pasmach: do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz.

TP-Link Deco X50 oferuje prędkości transmisji bezprzewodowej sięgające łącznie do 3000 Mb/s w dwóch pasmach: do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz.

Deco X50 - nowy system mesh w standardzie Wi-Fi 6 od TP-Link

W najnowszym meshu od TP-Link zastosowano szereg technologii wspomagających pracę Wi-Fi, takich jak wsparcie dla kanału o szerokości 160 MHz, OFDMA oraz MU-MIMO. Natomiast technologia Beamforming oraz kolorowanie BSS pozwalają na zwiększenie zasięgu i redukcję zakłóceń generowanych przez sieci bezprzewodowe w sąsiedztwie, co przekłada się na większą stabilności połączeń Wi-Fi. Router wyposażono w trzy porty Ethernet. Za bezpieczeństwo transmisji odpowiada szyfrowanie WPA3 oraz usługa TP-Link HomeShield, w skład której wchodzi m.in. ochrona sieci oraz podłączonych urządzeń IoT, rozbudowane funkcje kontroli rodzicielskiej oraz mechanizm QoS.

Konfiguracja i zarządzanie Deco X50 są banalnie proste. Wystarczy wyjąć urządzenie Deco z pudełka, zainstalować na smartfonie dedykowaną aplikację w języku polskim i zastosować się do wyświetlanych wskazówek. Resztą zajmie się aplikacja Deco. System może być także zarządzany za pomocą Amazon Alexa. Nowy model został objęty trzyletnią gwarancją producenta. Cena za komplet dwóch jednostek Deco X50 to ok. 1100 zł, natomiast zestaw trzech urządzeń kosztuje ok. 1600 złotych.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Deco X50 - nowy system mesh w standardzie Wi-Fi 6 od TP-Link

 0