Dell ma niebawem całkowicie zniknąć z Rosji

Dell ma niebawem całkowicie zniknąć z Rosji

W wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę działalność w Federacji Rosyjskiej zawiesiło lub całkowicie wycofało sporo firm również technologicznych. Kolejny do listy dołącza Dell, który wstrzymał operacje w Rosji.

Po ataku Rosji na Ukrainę w pierwszym kraju zawiesiło usługi lub wręcz zakończyło w nim działalność wiele firm, a należą do nich między innymi Mastercard, PayPal, Visa i Microsoft. Teraz decyzję o wycofaniu się podjął także Dell, o czym poinformował Reuters (via Neowin). Producent zamknął wszystkie swoje biura zlokalizowane w Rosji w połowie sierpnia, skutecznie zaprzestając wszelkich działań operacyjnych w regionie. Wcześniej Dell zrezygnował ze sprzedaży produktów zarówno w Ukrainie jak i Federacji Rosyjskiej mówiąc, iż będzie monitorować sytuację. Niebawem Dell najpewniej podejmie decyzję o całkowitym odejściu z rynku rosyjskiego, co będzie miało wpływ na kraj. Dlaczego?

Dell zamierza całkowicie wycofać się z Rosji.

Dell Rosja

Dell jest głównym dostawcą infrastruktury serwerowej w Rosji, więc zwolnienie wszystkich pracowników zatrudnionych w Federacji Rosyjskiej i rezygnacja ze świadczenia z usług nie może pozostać bez konsekwencji. Jednak wiceminister przemysłu i handlu Rosji Wasilij Szpak próbował zbagatelizować ten problem, mówiąc, że większość obecnych inżynierów Della otrzymała już nowe miejsca pracy od rosyjskich firm technologicznych: "Monitorujemy rozwój sytuacji. Według naszych danych zdecydowana większość specjalistów z centrów badawczo-rozwojowych i inżynierów pomocy technicznej firmy Dell w Sankt Petersburgu i Moskwie otrzymała już oferty pracy z konkurencyjnym wynagrodzeniem od rosyjskich producentów".

Naciski na Rosję ze strony zachodnich krajów i firm narastają od dłuższego czasu, z wieloma ogłaszanymi ograniczeniami lub całkowitym opuszczeniem kraju. Jednak firmy wspierane przez Kreml nadal znajdują i oferują obywatelom alternatywy. Wystarczy wspomnieć o własnym smartfonie czy laptopie, którego sercem jest procesor Bajkał-M1 (BE-M1000) z 8 rdzeniami Cortex-A57 z taktowaniem 1,5 GHz z układem graficznym Mali T628. CPU wyprodukowano w 28 nm procesie technologicznym w fabrykach TSMC. Wspomaga go od 16 GB pamięci RAM. Do tego 15-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dell ma niebawem całkowicie zniknąć z Rosji

 0