Dell XPS - Intel Alder Lake i9, DDR5 i RTX 3090 w niepozornej obudowie

Dell XPS - Intel Alder Lake i9, DDR5 i RTX 3090 w niepozornej obudowie

Premiera procesorów Alder Lake już za nami, więc kolejni producenci ogłaszają swoje produkty oparte o nową platformę. Dell jako jeden z pierwszych zaprezentował nowe zestawy komputerów stacjonarnych z Intel Core 12. generacji.

Nowy komputer stacjonarny Dell XPS będzie wyposażony w procesory Intela nowej generacji, a także ulepszone systemy chłodzenia. Nowy Dell XPS będzie o 42% większy niż jego poprzednik - producent zdecydował się na obudowę 27 l, co jest sporym wzrostem w porównaniu do 19 litrów u poprzednika. W zestawach znajdą się procesory Alder Lake włącznie z najmocniejszym i9 oraz oczywiście wszystkie nowości, które niosą ze sobą nowe procesory - obsługę DDR5 i PCIe 5.0.

Nowe komputery Dell XPS oferują platformę Alder Lake z procesorem i9 włącznie, które upakowano do kompaktowej, niepozornej obudowy.

Jeśli chodzi o układy graficzne, klienci mogą wybierać spośród serii Nvidia GeForce RTX 30 (do 3090) lub AMD Radeon RX - do 6900 XT. Producent zachwala, że nowe wersje są o ponad 50 procent cichsze pod obciążeniem w porównaniu z poprzednimi generacjami. Firma Dell osiągnęła to dzięki przeprojektowaniu chłodzenia, aby poprawić wydajność i zmniejszyć akustykę poprzez zwiększenie przepływu powietrza. System jest również do 21% chłodniejszy pod obciążeniem, dzięki czemu komputer stacjonarny może działać wydajniej przy niższym hałasie. Wentylatory rozpędzają się maksymalnie do 5000 obr./min.

Mając na uwadze swoich klientów, którzy chcą dokonać modernizacji w przyszłości, firma Dell postawiła na obudowę niewymagającą narzędzi, co umożliwiającą użytkownikom łatwą modernizację procesora, procesora graficznego, pamięci i pamięci masowej. Dell wybrała prosty wzór siatki, który ma wtapiać się w biurko i jego otoczenie, a sama obudowa jest bardzo prosta. Nowy XPS ma zostać wprowadzony na rynek w najbliższych tygodniach wraz z systemem Windows 11. Ceny zaczynają się od 919 USD. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dell XPS - Intel Alder Lake i9, DDR5 i RTX 3090 w niepozornej obudowie

 0