Desktopowa seria Arc A3 potwierdzona na stronie Intela?

Desktopowa seria Arc A3 potwierdzona na stronie Intela?

Jednemu z zagranicznych portali udało się w czas uwiecznić na zrzucie ekran wzmiankę na temat serii Arc A3 dla komputerów stacjonarnych, która pojawiła się na stronie Intela. Wygląda na to, że mamy do czynienia z wpadką, ponieważ wpis już następnego dnia został usunięty. Według dostępnych informacji, przedsiębiorstwo ma w planach wprowadzenie desktopowych modeli już w najbliższym czasie.

Portal VideoCardz zdążył uwiecznić małe niedociągnięcie ze strony Intela, którym było umieszczenie wzmianki na temat desktopowej rodziny układów graficznych z serii Arc A3 w postaci odnośnika. Wpadka została jednak dość szybko dostrzeżona i usunięta. Niebiescy mają wprowadzić karty graficzne dla komputerów stacjonarnych jeszcze w drugim kwartale bieżącego roku, co oznacza, że pozostał miesiąc. Co ciekawe, tuż po premierze, seria Arc ma być w pierwszej kolejności udostępniona na chiński rynek OEM. Firma zamierza wprowadzić układy z linii Arc A3 najpierw przez producentów OEM, a wkrótce potem do sprzedaży detalicznej. Oczekuje się również, że Intel ogłosi serię Arc A5 oraz Arc A7 pod koniec tego lata.

Umieszczenie na stronie Intela linka, mającego prowadzić do desktopowej serii Arc A3 jest wyraźnym sygnałem, że premiera zbliża się do nas wielkimi krokami.

Intel Arc 3 desktop - link na stronie
fot: VideoCardz
 

Z dotychczasowych informacji wiemy, że w skład omawianej rodziny kart graficznych będą wchodzić takie modele jak: A380, A350, czy A310. Wszystkie jednostki mają bazować na słabszym rdzeniu ACM-G11. Układ A380 będzie zawierać pełny procesor graficzny ACM-G11 z 8 rdzeniami Xe i 6 GB pamięci GDDR6, pracującej przy 96-bitowej magistrali. Ma mu to pozwolić na rywalizację z konstrukcjami pokroju GeForce RTX 3050. Pozostałe modele Arc A3 otrzymają do dyspozycji 4 GB VRAM.

Najmniej wydajna karta, czyli A310 będzie posiadać od 4 do 6 jednostek Xe i zaoferuje wydajność zbliżoną do Radeona RX 6400. Należy zauważyć, że Intel swoją wpadką dał wyraźny sygnał, iż do wprowadzenia desktopowej serii pozostało niewiele czasu. Oficjalne informacje poznamy zatem najpewniej już niedługo.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Desktopowa seria Arc A3 potwierdzona na stronie Intela?

 0