Diablo Immortal nie zwalnia tempa. Gra generuje krocie

Diablo Immortal nie zwalnia tempa. Gra generuje krocie

Diablo Immortal nie miał łatwej drogi i pod ostrzałem krytyków znalazł się jeszcze przed premierą. Mikropłatności dolały oliwy do ognia, ale mimo tego gra nadal generuje krocie właśnie dzięki kontrowersyjnemu systemowi płatności.

Diablo Immortal odnotował w serwisie Metacritic szokująco niską ocenę, choć lepsze opinie znajdziemy na platformach App Store oraz Google Play. Głównym elementem krytykowanym przez graczy są mikropłatności, dzięki którym gra Blizzarda zarabia i to całkiem dobrze. Diablo Immortal wygenerował 48,9 miliona dolarów amerykańskich do 30 dnia od debiutu i jak się okazuje produkcja nie zwalnia tempa. Według nowej informacji tytuł osiągnął kolejny kamień milowy i wygenerował na iOS oraz Androidzie ponad 100 milionów USD a warto wspomnieć, że gra pozostaje dostępna również na komputerach. Wliczając do statystyk PC, przychody są zapewne jeszcze bardziej imponujące.

Diablo Immortal zarobił ponad 100 milionów USD.

Diablo Immortal 100 mln USD

Dane pochodzą od firmy analitycznej SensorTower zbierającej informacje o grach od momentu ich wydania. Analitycy podają, że Diablo Immortal ustępuje tylko Pokemon GO, który w dwa tygodnie od wydania zarobił 100 mln dolarów. Produkcja Blizzarda potrzebowała na to ośmiu tygodni, z kolei trzecią pozycją przekraczającą ten poziom przychodów jest Fire Emblem Heroes (10 tygodni). Twierdzenie, iż nowe Diablo generuje milion USD dziennie mogło być niedoszacowane, a liczba ta jest większa. 25 lipca gra została udostępniona w Chinach przez NetEase, natomiast Państwo Środka szybko okazało się jednym z ważniejszych rynków dla Diablo Immortal. Prowadzi rynek USA generujący najwięcej przychodów.

Widzimy więc, że Diablo Immortal, który jest darmowy z opcjonalnymi mikropłatnościami, odnosi sukces finansowy mimo krytyki tego elementu. Istnieje możliwość, że deweloperzy umieszczą go w następnych swoich projektach. Diablo Immortal przykuwa uwagę graczy, czego dowodzą oficjalne dane studia dotyczące liczby instalacji. Tytuł od dnia wydania zainstalowano 20 milionów razy. Ostatnio powodem do narzekań społeczności stała się aktualizacja 1.5.2 zawierająca opcję zmiany klasy postaci po przekroczeniu 35. poziomu doświadczenia, co zdaniem części osób nie ma sensu, bowiem niektóre przedmioty kosmetyczne nie są przenoszone.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Diablo Immortal nie zwalnia tempa. Gra generuje krocie

 0