Diablo Immortal zarabia 1 mln USD dziennie, mimo najniższej oceny użytkowników Metacritic w historii

Diablo Immortal zarabia 1 mln USD dziennie, mimo najniższej oceny użytkowników Metacritic w historii

Diablo Immortal, które uzyskało na Metacritic najgorszy wynik użytkowników wszechczasów, zarabia dla Blizzarda co najmniej milion dolarów dziennie i wygenerowało prawie 50 milionów dolarów w pierwszym miesiącu po premierze.

Według danych AppMagic opublikowanych przez MobileGamer.biz, Diablo Immortal wygenerowało 48,9 miliona dolarów do 30 dnia po premierze, która odbyła się 2 czerwca. Nie uwzględnia to 30% prowizji pobieranej przez Apple i Google, więc rzeczywista kwota wygenerowana przez grę w tym okresie byłaby jeszcze wyższa.

Według danych AppMagic opublikowanych przez MobileGamer.biz, Diablo Immortal wygenerowało 48,9 miliona dolarów w pierwszym miesiącu.

Diablo Immortal zarabia 1 mln USD dziennie, mimo najniższej oceny użytkowników Metacritic w historii

Diablo Immortal udało się również zanotować 10 milionów pobrań w pierwszym miesiącu, choć należy zauważyć, że większość z nich pojawiła się w ciągu pierwszych czterech dni po premierze – po tym początkowym okresie liczba pobrań spadła dość gwałtownie. Przychody osiągnęły najwyższy poziom 11 czerwca, kiedy Diablo Immortal wygenerowało 2,4 miliona dolarów, ale nawet dzisiaj gra zarabia ponad milion dolarów dziennie. Dla porównania, Apex Legends Mobile wygenerował 11,6 miliona dolarów dla EA w ciągu pierwszych 30 dni, chociaż gra Respawn Entertainment została pobrana 21,8 miliona razy.

Ostatni miesiąc przyniósł wiadomość, że Diablo Immortal zarobiło ponad 24 miliony dolarów w pierwszych dwóch tygodniach, pomimo najniższego wyniku użytkowników dla gry na PC (0,3) w historii Metacritic. Gra Blizzarda nadal nosi ten mało prestiżowy tytuł, zajmując 12 490 miejsce w rankingu użytkowników.

O ile Diablo Immortal jako sama gra jest całkiem niezłym tytułem mobilnym, problemem jest model mikrotransakcji, który jest niemal bezprecedensowy w swojej agresywności. Początkowo szacowano, że pełne ulepszenie postaci kosztować może użytkowników około 100 000 USD, ale obecnie uważa się, że rzeczywista kwota wynosi od 300 000 do 600 000 USD.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Diablo Immortal zarabia 1 mln USD dziennie, mimo najniższej oceny użytkowników Metacritic w historii

 0