DOOM 3 w fanowskiej wersji na silniku Unreal Engine 5 wygląda niesamowicie!

DOOM 3 w fanowskiej wersji na silniku Unreal Engine 5 wygląda niesamowicie!

Jeden z fanów gry DOOM 3 postanowił przenieść produkcję na silnik Unreal Engine 5. Rezultaty jego pracy są imponujące. Gra otrzymała drugie życie i zachwyca wyglądem. Tytuł ma już 18 lat, a mimo to silnik od Epyc dobrze sobie z nim radzi. Fanowska wersja wykorzystuje oryginalne efekty i ścieżki dźwiękowe. Autor stworzył grywalne demo, jednak cały projekt raczej nie zostanie udostępniony.

Wypuszczenie w świat silnika Unreal Engine na początku tego roku poskutkowało całą masą fanowskich modyfikacji starszych produkcji. Tym razem technologię od Epyc zaimplementowano do gry DOOM 3 z 2004 roku. Na pomysł wpadł francuski artysta 3D, François Montaguda, który postanowił odświeżyć ten 18-letni tytuł za pomocą nowych tekstur, oświetlenia, animacji i planu. Autor stworzył także nowe, trójwymiarowe modele. Co ciekawe, zdecydował on się na zachowanie oryginalnych efektów oraz ścieżek dźwiękowych, co pozwoliło na wczucie się w klimat. Artysta wspomniał, że widoczne na udostępnionym materiale wideo spadki klatek są spowodowane samym nagrywaniem.

Jeden z fanów gry DOOM 3 postanowił odświeżyć wygląd oraz mechanikę produkcji, przenosząc ją częściowo na silnik Unreal Engine 5. Autor stworzył nowe modele 3D, tekstury, oświetlenie, animacje i plan. Efekty robią wrażenie.

Sama modyfikacja prezentuje się niesamowicie. Na nagraniu możemy zauważyć chociażby dopracowane efekty świetlne, czy ciekawe animacje niszczenia obiektów oraz pokonywania przeciwników. Wszystko to robi jeszcze większe wrażenie, jeśli przypomnimy sobie wiek gry. Jak już zostało wspomniane, strzelanka została wydana w 2004 roku. DOOM 3 trafił później także na konsole Xbox 360, zaś w 2012 roku wypuszczono wersję DOOM 3 BFG Edition na komputery PC, Xbox 360 oraz PlayStation 3. 

Mimo, iż autor projektu stworzył grywalne demo, to jego praca raczej nie trafi do szerszego grona odbiorców. Niemniej jednak, sam materiał wideo dostarcza nam wielu wrażeń. Autor modyfikacji udowodnił zatem, że da się w efektowny sposób odświeżyć ten tytuł więc może w przyszłości doczekamy się pełnoprawnego remake'a. Capcom już niejednokrotnie pokazał, że tego typu projekty szybko zyskują popularność, pora zatem na innych twórców.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: DOOM 3 w fanowskiej wersji na silniku Unreal Engine 5 wygląda niesamowicie!

 0