Duke Nukem powraca. Książę rozwałki trafi na szklany ekran

Duke Nukem powraca. Książę rozwałki trafi na szklany ekran

Duke Nukem wraca, ale nie w nowej grze. Jego przygody trafią na szklany ekran, a za realizację projektu jako producenci są odpowiedzialni autorzy serialu Cobra Kai.

Duke Nukem to dla niejednego gracza postać kultowa, a jednocześnie tragiczna za sprawą ostatniej części Duke Nukem Forever, która powstała latami i finalnie jakość jej wykonania do dziś budzi rozczarowanie. Bohater popularnych w latach 90. strzelanek od dawna nie dostał nowej gry i chociaż o takim powrocie spekuluje się co jakiś czas, to nadal nie mamy żadnych konkretnych informacji. Przygody księcia rozwałki przeniosą się natomiast na szklany ekran. Według The Hollywood Reporter prawa do filmu zostały nabyte przez Legendary Pictures, które kupiło je od Gearbox Software będącego właścicielem marki.

Duke Nukem otrzyma film, za którego realizację jest odpowiedzialne Legendary Pictures.

Duke Nukem powraca. Książę rozwałki trafi na szklany ekran

Producentami projektu są twórcy seriali Cobra Kai, Josh Heald, Jon Hurwitz i Hayden Schlossberg. Oprócz tego rolę producenta pełni także Jean Julien Baronnet z Marla Studios firmy odpowiadającej za ekranizację Assassin's Creed. Film jest dopiero na etapie planowania, o czym świadczy fakt, iż na razie nie znaleziono reżysera ani scenarzysty, czyli kluczowych osób. Legendary Entertainmet chciałoby podobno, by film wyreżyserował Heald, Hurwitz lub Schlossberg. Kolejny etap to skompletowanie obsady aktorskiej.

Jakiego aktora wyobrażacie sobie w najważniejszej roli, czyli Duke Nukem? Macie swoje typy, podzielcie się nimi w komentarzach. Co ciekawe to nie pierwsze podejście do opracowania filmu z Duke Nukem w roli głównej. W 2018 roku w prace nad projektem było zaangażowane Paramount Pictures i znaleziono nawet aktora do roli księcia, którego miał zagrać John Cena, aczkolwiek produkcja powędrowała do kosza. Oby aktualny film posiadał więcej szczęścia. Choć porządną grą z serii Duke Nukem również byśmy nie pogardzili.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Duke Nukem powraca. Książę rozwałki trafi na szklany ekran

 0