Dwanaście APU PlayStation 5 w nowej koparce kryptowalut od ASRock'a

Dwanaście APU PlayStation 5 w nowej koparce kryptowalut od ASRock'a

ASRock to obok firmy Biostar chyba najbardziej przyjazny górnikom kryptowalut producent sprzętu komputerowego. Dostarczają oni płyty główne z gniazdami dla wielu kart graficznych w ramach serii BTC+, przewodniki jak zacząć kopanie kryptowalut oraz oczywiście gotowe koparki. Jedna z takich koparek ASRock'a zasługuje na szczególną uwagę.

W Słowenii pojawił się w sprzedaży system opisywany jako ASRock Mining Rig Barebone 610 MH/s 12x AMD BC-250. W opisie produktu można przeczytać, że jest to kompletny system do kopania kryptowalut z gwarancją ASRock'a i który powstał dzięki współpracy między AMD i ASRock. Koparka oferuje naprawdę niezłą wydajność, ale najciekawszy element to APU AMD BC-250, które stanowią serce, a właściwie 12 serc urządzenia. Źródła wskazują, że jest to układ PS5 Oberon, a konkretnie sztuki, które nie mogły trafić do konsol ze względu na wady fabryczne. AMD znalazło kolejny sposób na sprzedaż wadliwych układów.

AMD już sprzedaje APU z PS5 w zestawach AMD 4600S, 4700S i 4800S, a teraz znalazło kolejny sposób na pozbycie się nadwyżek i sztuk, które nie spełniają norm jakościowych.

Koparka składa się z 12 płyt, a każda z nich zawiera pasywnie chłodzone APU BC-250 z PS5. W zestawie znajduje się również 16 GB pamięci RAM GDDR6, pięć wentylatorów chłodzących i dwa zasilacze o mocy 1200 W. Nie ma tutaj odrębnego procesora, ponieważ jedno z APU najprawdopodobniej ma działające rdzenie CPU, które wykorzystywane są do ogólnych zadań. Idealnie pasuje tutaj wspomniane 16 GB pamięci RAM GDDR6 - bo taką konfigurację oferuje właśnie konsola PlayStation 5, co dodatkowo utwierdza w przekonaniu o rodowodzie APU..

Producent twierdzi, że koparka ma wydajność 610 MH/s w kopaniu ETH, co pokrywa się z dostępnymi w sieci kalkulatorami, podającymi wydajność pojedynczego BC-250 na poziomie 50 MH/s. Dla porównania GeForce RTX 3090 może wydobywać ETH z szybkością 120 MH/s, zużywając 300 W. Koszt całej koparki ASRock'a to 13499 EUR. W porównaniu do systemu złożonego z 5 kart RTX 3090 nie jest to szczególnie promocyjna cena, jednak z pewnością przewaga rozwiązania ASRocka polega na dostępności oraz sprzedaży gotowego rozwiązania, które wystarczy włączyć.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dwanaście APU PlayStation 5 w nowej koparce kryptowalut od ASRock'a

 0