EK prezentuje stylowy i wydajny blok wodny dla EVGA GeForce GTX 1080 Ti

EK prezentuje stylowy i wydajny blok wodny dla EVGA GeForce GTX 1080 Ti

Firma EK, producent wielu ciekawych rozwiązań chłodzenia wodnego, zaprezentował blok wodny dedykowany jednej konkretnej karcie. Posiadacze modelu EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 mogą zainteresować się nowym układem, który nie tylko świetnie się prezentuje, ale w przeciwieństwie do wielu innych tego typu rozwiązań, zakrywa całe PCB i chłodzi wszystkie kluczowe elementy karty.

Prezentowany blok wodny chłodzi bezpośrednio GPU, RAM oraz regulatory napięcia, jako że płyn chłodzący przepływa dokładnie nad tymi krytycznymi obszarami. Pozwala to na stabilną pracę karty graficznej i sekcji zasilania pod pełnym obciążeniem i po wysokim przetaktowaniu. EK-FC1080 GTX Ti FTW3 zbudowano w taki sposób, by przyłącza i rozdzielenie przepływu znajdowało się w centralnym punkcie układu, co pozwala na dowolną konfigurację kierunku obiegu płynu, bez utraty efektywności chłodzenia. Co więcej, taki układ oferuje bardzo dobrą wydajność hydrauliczną, dzięki czemu użytkownicy wyposażeni w słabsze pompy wodne, również będą mogli wykorzystać w pełni zalety tego chłodzenia.

EK-FC1080 GTX Ti FTW3 to wydajna i przyciągająca wzrok konstrukcja. Posiadacze kompatybilnych kart z pewnością zwrócą uwagę na ten model

Podstawa bloku zbudowana jest z pokrytej niklem miedzi elektrolitycznej, natomiast górna warstwa to przezroczysty akryl. Producent nie zapomniał oczywiście o entuzjastach dodawania kolorowego oświetlenia do zestawów i umieścił w akrylu 2 otwory na 3 mm diody LED.  EK-FC1080 GTX Ti FTW3 jest kompatybilne z EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 w obu dostępnych wariantach Elite i Gaming. Koszt bloku ustalono na 120$ i jest on już dostępny w przedsprzedaży. Producent przewiduje rozpoczęcie dystrybucji 27 lipca.

Pokaż / Dodaj komentarze do: EK prezentuje stylowy i wydajny blok wodny dla EVGA GeForce GTX 1080 Ti

 0