Ekran w Google Pixel 6a potrafi pracować z odświeżaniem 90 Hz... dzięki modyfikacji

Ekran w Google Pixel 6a potrafi pracować z odświeżaniem 90 Hz... dzięki modyfikacji

Pewien moder doszedł do wniosku, że ekrany w smartfonach Pixel 6 i Pixel 6a (a raczej programy sterujące) są identyczne i tańsza wersja została sztucznie ograniczona za pomocą oprogramowania. Wygląda na to, że miał rację, bo dzięki tej modyfikacji ekran w Pixel 6a działa z odświeżaniem 90 Hz.

W maju bieżącego roku na świat wydano smartfon Google Pixel 6a, który swoją drogą zdobył rzeszę fanów. Nie milkną jednak echa niezadowolenia użytkowników, którzy twierdzą, że wydane w 2022 roku tak drogie urządzenie powinno już posiadać ekran o wysokiej częstotliwości odświeżania. Tego w Pixel 6a nie znajdziemy, ponieważ oficjalna specyfikacja mówi o 60 Hz. Nie przeszkodziło to jednak pewnemu programiście przed zapoznaniem się z tematem z nieco bliższej strony. Twierdzi on, że sterowniki dla ekranów w Pixel 6 oraz Pixel 6a są identyczne i pomimo tego, że ten pierwszy może pochwalić się wyższą częstotliwością odświeżania, tego samego w drugim znaleźć nie można, co tylko sugeruje, że blokada została narzucona przez samego producenta - nie sprzętowo lecz przy pomocy oprogramowania.

Modyfikacja dla Google Pixel 6a powoduje, że zainstalowany w nim ekran może pracować z częstotliwością odświeżania na poziomie 90 Hz.

Ekrany w Google Pixel 6 i Pixel 6a są wykrywane jako s6e3fc3 (wersja sterownika), a sam programista o nicku TheLunarixus odkrył sposób na to, by odizolować oprogramowanie Pixel 6, zintegrować je ze sterownikiem Pixel 6a, a następnie wkleić zmodyfikowany soft do omawianego tutaj smartfona. Opcja 90 Hz pojawiła się tym samym w opcjach programisty i... działa. Podczas testu UFO widoczny jest wyraźny wzrost częstotliwości odświeżania.

TheLunarixus twierdzi, że jego oprogramowanie nie modyfikuje żadnych parametrów związanych z napięciem panelu ani poborem mocy, co według niego nie powinno powodować żadnych problemów ze stabilnością i możliwością uszkodzenia sprzętu. Informacje te potwierdza redakcja TheVerge, choć część użytkowników napotkała problemy z odwzorowaniem kolorów po wgraniu stosownej modyfikacji. A zatem, jeśli jesteście posiadaczami Google Pixel 6a i chcielibyście wgrać odpowiedni soft, warto najpierw to przemyśleć. 90 Hz kusi, ale brak problemów z wyświetlaczem oznacza spokój ducha, a tego najbardziej przecież oczekujemy.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ekran w Google Pixel 6a potrafi pracować z odświeżaniem 90 Hz... dzięki modyfikacji

 0