Elden Ring - dużo szczegółów na temat nadchodzącej gry twórców Dark Souls

Elden Ring - dużo szczegółów na temat nadchodzącej gry twórców Dark Souls

Studio From Software podczas targów Gamescom opowiedziało szerzej o swojej najnowszej produkcji.

Otwarty świat gry został zbudowany z centralnej lokacji o nazwie Overworld oraz połączonych z nią wielopoziomowe obszary (takie jak zaśnieżone równiny czy zalane miasto), w których znajdziemy skarby oraz bossów do pokonania. Fabułę znów będziemy poznawać niewielkimi fragmentami, ale tym razem z dużo większym naciskiem na postacie (w poprzednich tytułach From Software wykorzystano do tego jedynie przedmioty zbierane przez gracza po drodze). Autorzy chcą, abyśmy dzięki temu w większym stopniu zaangażowali się w opowieść. Sam świat będzie także żywszy i bardziej kolorowy niż w Dark Souls czy Bloodborne.

W Elden Ring - podobnie jak w Sekiro - spersonalizujemy swoją postać. Gra pozwoli nam nie tylko walczyć przy użyciu broni białej, ale także rzucać zaklęcia i strzelać z łuku. Pojawią się w niej także etapy skradankowe. Naszego wierzchowca wykorzystamy nie tylko do eksploracji, ale także w starciach. Przynajmniej część historii (a być może całość) będzie można przejść w trybie kooperacji dla maksymalnie trzech osób. Do zorientowania się w świecie wykorzystamy mapę, na której znajdziemy miejsca warte odwiedzenia (kolejne jej fragmenty odkryjemy z czasem). Naniesiemy na nią także własne znaczniki.

 Twórcy Dark Souls dbają o polski rynek. Elden Ring z potwierdzoną lokalizacją

Jednym z nowych rozwiązań w Elden Ring będzie możliwość przyzywania duchowych towarzyszy. Jednak pomimo, że w walce skorzystamy z pomocy kompanów, autorzy uspokajają, że nie wpłynie to na poziom trudności. Ten będzie - podobnie jak w dotychczasowych produkcjach From Software - bardzo wysoki. "Projektowaliśmy przyzywane duchy tak, aby ich umiejscowienie oraz sposób rozwoju w trakcie przygody nie sprawiały, że po ich przyzwaniu gra stanie się wyraźnie łatwiejsza" - powiedział jeden z pracowników From Software w wywiadzie dla serwisu IGN. Jednak twórcy zaznaczają, że ich najnowsza produkcja będzie przystępniejsza dla nowicjuszy niż dotychczasowe.

O mechanice przyzywania duchowych towarzyszy wspomniał wcześniej w jednym z wywiadów sam Hidetaka Miyazaki, reżyser Elden Ring. Podczas gry przywołamy do pomocy duchy pokonanych przeciwników. Ci niematerialni kompani będą w pełni sterowani przez sztuczną inteligencję i będziemy ich z czasem rozwijać. Wykorzystamy ich także w walkach z bossami, aby zwiększyć swoje (i tak marne) szanse na zwycięstwo. A kiedy chwycimy za oręż i ruszymy po przygodę? 21 stycznia przyszłego roku, na jednej z następujących platform: PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 lub PlayStation 5.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Elden Ring - dużo szczegółów na temat nadchodzącej gry twórców Dark Souls

 0