Electronic Arts uważa, że gry single-player są bardzo ważne

Electronic Arts uważa, że gry single-player są bardzo ważne

Electronic Arts jakiś czas temu zakpiło z graczy grających w gry single-player i chociaż wydawca przeprosił za tweet, to mleko się rozlało. Teraz EA twierdzi, iż produkcje fabularne są ważną częścią firmy.

Electronic Arts uważa, że gry single-player są ważną częścią działalności firmy. EA posiada w katalogu sporo tytułów fabularnych takich jak Mass Effect i pracuje nad nowymi projektami Star Wars Jedi: Survivor, Dragon Age: Dreadwolf i Dead Space Remake. "Nasi gracze, w sumie, mają te podstawowe motywacje – poczucie inspiracji, ucieczkę od prawdziwego świata, rywalizację, kontakt ze społecznością, tworzenie czy rozwój osobisty. Wszystkie te elementy łączą nas jako graczy. Uważamy, iż gry single-player są ważnym elementem ogólnej oferty, jeśli chodzi o realizowanie tych kluczowych motywacji" – powiedział szef Electronic Arts, Andrew Wilson. Dane mówią jednak coś innego.

EA twierdzi, że gry single-player są dla firmy ważną częścią działalności. Jakiś czas temu Electronic Arts zażartowało z graczy, którzy grają w produkcje fabularne.

EA od dawna skupia się na produkcjach sieciowych, a w katalogu firmy znajdziemy m.in. Apex Legends, FIFE czy Battlefielda, którego najnowszy epizod pozbawiono trybu dla jednego gracza. Według statystyk większość, bo 73% przychodów pochodzi z gier-usług np. FIFA Ultimate Team czy Apex Legends, z czego ostatni w wersji mobilnej odniósł duży sukces, generując twórcom niemały zarobek. Natomiast tytuły fabularne pozostają gdzieś dalej. Warto przypomnieć o kontrowersyjnym tweecie popełnionym przez oficjalny profil Electronic Arts.

Wydawca wyśmiał gry fabularne oraz osoby, które w nie grają, pisząc na Twitterze, iż są "10 na 10, ale lubią grać tylko w produkcje single-player", sugerując jednocześnie, że ocena takich ludzi powinna być niższa. Przy okazji Andrew Wilson odniósł się do plotek o przejęciu EA i co ciekawe CEO Elektroników nie potwierdził ani nie zaprzeczył medialnym doniesieniom. "Nie sądzę byśmy mogli być w silniejszej pozycji jako samodzielne przedsiębiorstwo" – powiedział Wilson. Wskazywano, że to Andrew Wilson naciska na fuzję z innym gigantem, ponieważ chce zachować stanowisko.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Electronic Arts uważa, że gry single-player są bardzo ważne

 0