Elon Musk ma dość pracy zdalnej. Wracajcie w pełnym wymiarze, albo rezygnujcie

Elon Musk ma dość pracy zdalnej. Wracajcie w pełnym wymiarze, albo rezygnujcie

Choć większość pracowników, którzy zasmakowali w pracy zdalnej, wciąż chce pracować z domu, szef Tesli ma dość i rozkazuje swoim podwładnym wracać do biur.

Elon Musk ma najwyraźniej dość sytuacji wywołanej pandemią i masowego pozostawania pracowników na pracy zdalnej. Pracownicy mają wrócić do swoich biur na conajmniej 40 godzin tygodniowo, albo zrezygnować z pracy. W wysłanych mailach do pracowników Musk informuje, że podwładni muszą pojawiać się przez co najmniej 40 godzin tygodniowo w głównym biurze Tesli. "Jeśli się nie pojawisz, założymy, że zrezygnowałeś" – oświadczył dość dosadnie w jednym z e-maili.

Wracasz do biura, albo wylatujesz - Elon Musk stawia pracowników pod ścianą.

 

"Każdy, kto chce wykonywać pracę zdalną, musi przebywać w biurze przez minimum (mam na myśli *minimum*) 40 godzin tygodniowo lub odejść z Tesli" - powiedział Musk w pierwszym e-mailu. "To mniej, niż pracownicy fabryki". "Jeśli istnieją szczególnie wyjątkowi pracownicy, dla których jest to niemożliwe, przyjrzę się i zatwierdzę te wyjątki bezpośrednio" – kontynuował szef Tesli w wiadomości.

"Są oczywiście firmy, które tego nie wymagają, ale kiedy ostatnio wysyłały świetny nowy produkt? Minęło trochę czasu" – dodaje Musk w drugim wysłanym e-mailu, podkreślając, że ważne jest, aby starsi pracownicy pokazali swoją obecność i powiedział, że to dlatego "tak często mieszkał w fabryce". Gdyby tego nie robił "Tesla dawno by zbankrutowała". "Tesla stworzyła i będzie tworzyć i produkować najbardziej ekscytujące i znaczące produkty ze wszystkich firm na Ziemi. Nie stanie się to przez telefon".

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Elon Musk ma dość pracy zdalnej. Wracajcie w pełnym wymiarze, albo rezygnujcie

 0