Nowy iOS przyniesie długo wyczekiwaną funkcję, ale podobno tylko dla serii iPhone 14 Pro

Nowy iOS przyniesie długo wyczekiwaną funkcję, ale podobno tylko dla serii iPhone 14 Pro

Do konferencji deweloperskiej Apple WWDC 2022 pozostał już tylko tydzień, w jej trakcie nie spodziewamy się wprawdzie prezentacji nowych smartfonów, ale firma ma ogłosić kilka nowości, w tym kolejną wersję iOS. iOS 16 będzie napędzać nową serię iPhone’ów 14 i Według Marka Gurmana z Bloomberga będzie to „dość znaczące ulepszenie”.

Wygląda na to, że najnowsza wersja mobilnego systemu operacyjnego Apple przyniesie długo wyczekiwaną wśród fanów iPhone'ów funkcję. Z najnowszych doniesień wynika bowiem, że gigant z Cupertino pracuje nad dodaniem funkcji wyświetlacza „Always On” do następnej wersji systemu iOS. Jest jednak pewien haczyk: podobnie jak funkcja wyświetlania ProMotion, Always On będzie ograniczone do iPhone'a 14 Pro i iPhone'a 14 Pro Max. Oznacza to, że dotychczasowe telefony Apple nie będą jej obsługiwać, a co więcej, otrzymają ją jedynie nadchodzące modele z serii Pro. Warto wspomnieć, że użytkownicy Androida mają tę funkcję od lat.

Wygląda na to, że najnowsza wersja mobilnego systemu operacyjnego Apple przyniesie długo wyczekiwaną wśród fanów iPhone'ów funkcję.

Nowy iOS przyniesie długą wyczekiwaną funkcję, ale podobno tylko dla serii iPhone 14 Pro

Jak sama nazwa wskazuje, Always On nigdy nie wyłącza wyświetlacza telefonu. Ekran jest zawsze włączony, pozwalając sprawdzić godzinę i ważne powiadomienia bez dotykania lub odblokowywania wyświetlacza. iOS 16 znacznie zmniejszy liczbę klatek na sekundę na ekranie blokady, gdy ta funkcja jest włączona, co oznacza, że ​​panel nie będzie zużywać dużo energii. Kluczowe jest tu także zastosowanie matrycy OLED, która wygasza diody w trakcie wyświetlania czarnego ekranu, pozostawiając w tym przypadku tylko te odpowiedzialne za zegar czy powiadomienia. To także skutecznie obniża zużycie energii. 

Poza utrzymywaniem wyświetlacza zawsze włączonym, następna wersja iOS przyniesie użytkownikom iPhone'ów kilka innych nowych możliwości. Aktualizacje powiadomień, wielozadaniowość z iPada oraz usprawnienia w ramach aplikacji Wiadomości i Zdrowie to tylko niektóre z wartych uwagi zmian, które Apple planuje wprowadzić. Ponadto pojawią się „duże ulepszenia ekranu blokady”, w tym tapety z „funkcjami podobnymi do widżetów”. W przeciwieństwie do Always On, wyżej wymienione funkcje mogą pojawić się również na podstawowym iPhonie 14 i starszych modelach.

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, Apple podobno wprowadzi kilka radykalnych zmian do iPhone’a 14 Pro i Pro Max. Wyciekły rendery iPhone'a 14 Pro, które sugerują, że firma może w końcu porzucić wycięcie na rzecz otworu na aparat w kształcie pigułki. Oczekuje się, że takowe pojawi się tylko w modelach „Pro”. Ponadto krążą plotki, że iPhone 14 nowej generacji będzie w stanie wysyłać alarmowe wiadomości tekstowe przez sieci satelitarne.

Apple WWDC 2022 zaczyna się 6 i potrwa do 10 czerwca. Mamy nadzieję, że w tym czasie otrzymamy wiele ciekawych ogłoszeń.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy iOS przyniesie długo wyczekiwaną funkcję, ale podobno tylko dla serii iPhone 14 Pro

 0