Escape from Tarkov Arena będzie niezależnym tytułem FPS

Escape from Tarkov Arena będzie niezależnym tytułem FPS

Escape from Tarkov Arena otrzyma spin-off w postaci walk na Arenie. Choć tytuł ten wygląda jak typowy dodatek DLC, będzie to również osobna i niezależna od oryginału pozycja.

Battlestate Games, deweloper odpowiedzialny za Escape from Tarkov zapowiedział przed weekendem, że tryb areny, na który czekali gracze, będzie osobną, niezależną od istniejącej wersji grą. Escape from Tarkov Arena, to spin-off przejmujący większość elementów z podstawowego Escape from Tarkov, ale zamiast plądrowania, będzie koncentrować się na „gladiatorskich” walkach na arenach rozmieszczonych w całym mieście Tarkov. "Escape from Tarkov Arena to samodzielny projekt gry", napisało studio, "sesyjna strzelanka FPS dla wielu graczy na PC ze wszystkimi znanymi i lubianymi mechanikami hardkorowej gry Escape from Tarkov".

Testy Escape from Tarkov Arena ruszą jesienią. Gra wchodzi w skład kosztującego 500 zł pakietu Edge of Darkness, a dla pozostałych będzie płatna jako DLC, bądź niezależny tytuł.

Studio wyszło z założenia, że skoro gracze lubią Escape from Tarkov, to walki w bardziej skondensowanym formacie na ograniczonej przestrzeni również mogą się sprawdzić. Choć wszystko to brzmi jak kolejny tytuł z nastawieniem na tryb deathmatch, to twórcy mocno podkreślają, że Arena będzie zawierać zarówno tryby PvP, jak i PvE, system progresji z "odblokowywaniem broni i wyposażenia". Posiadacze Escape from Tarkov będą mogli wykorzystać również swoje postacie.

Nie wiadomo ile będzie kosztować Escape from Tarkov Arena, jednak posiadacze wycenianego na około 500 zł pakietu Escape from Tarkov Edge of Darkness mają zapewniony bezpłatny dostęp do wszystkich przyszłych DLC, wliczając w to Arenę. Właściciele pozostałych edycji Escape from Tarkov Arena otrzymają spin-off jako płatne DLC. Tytuł będzie dostępny również jako samodzielna gra. Zamknięte testy beta mają rozpocząć się jesienią tego roku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Escape from Tarkov Arena będzie niezależnym tytułem FPS

 0