EVGA prezentuje płyty główne Z590 DARK i Z590 FTW dla procesorów Core 11. generacji

EVGA prezentuje płyty główne Z590 DARK i Z590 FTW dla procesorów Core 11. generacji

Wraz z oficjalną prezentacją nowych procesorów Intela, producenci płyt głównych rozpoczęli prawdziwą ofensywę, przedstawiając swoje produkty i wabiąc potencjalnych klientów. Oczywiście wśród tego grona jest EVGA ze swoim wariantem Z590 przeznaczonym dla procesorów Core 11. generacji. Jak można się było domyślać, jednym z głównych atutów podkreślanych przez producenta jest wsparcie PCIe Gen4 z szybkością transferu danych do 16 GT/s, czyli dwukrotnie większą niż w poprzedniej generacji. EVGA zaprojektowała i skonstruowała nowe płyty główne od zera, w wyniku czego powstała para ciekawie wyglądających konstrukcji, które wyposażono w najnowsze funkcje - ta para to EVGA Z590 DARK i Z590 FTW WIFI.

Z590 DARK i Z590 FTW WIFI to dwie ciekawie wyglądające i porządnie wyposażone propozycje od EVGA dla procesorów Core 11. generacji.

EVGA Z590 DARK to flagowiec oparty o chipset Z590,  który powstał z 10-warstwowej płytki drukowanej i oferuje 22-fazowy VRM. Dzięki obsłudze kart graficznych PCIe Gen4 i dysków SSD M.2 NVMe producent zapewnia wysokie wyniki w benchmarkach, zaznaczając, że płyta będzie oferować świetne możliwości podkręcania. Płyta Z590 DARK jest wyposażona w kilkanaście opcji USB, osiem portów SATA, dwie karty sieciowe 2,5 Gb/s + WiFi 6 / BT 5.1, 7.1-kanałowy dźwięk HD, trzy gniazda M.2 Key-M, i dwa gniazda na wentylatory dedykowane do układów chłodzenia procesora AIO. Producent zdecydował się na całkowicie matowe wykończenie płyty, z delikatnym podświetleniem ARGB na panelu I/O - a całość (subiektywnie) prezentuje się dość elegancko.

EVGA Z590 FTW WIFI to nieco słabszy i zapewne w efekcie nieco tańszy brak wyżej wspomnianej konstrukcji. Płyta jest oczywiście również dedykowana procesorom Intel Core 11. generacji, które teraz obsługują karty graficzne PCIe Gen4. Wariant ten zbudowano na 8-wartstwowym PCB, a za zasilanie odpowiada 17-fazowy VRM. Płyta oferuje obsługę pamięci 4800 MHz +, łączność WiFi 6 / BT 5.1 , złącza DisplayPort 1.4 i HDMI 2.0 oraz ogromną ilość USB, EVGA Z590 WIFI posiada również wiele możliwości sterowania ARGB umożliwiających dostosowanie oświetlenia całego systemu. Do tego wszystkiego dochodzi gigabitowa karta sieciową i 7.1-kanałowy dźwięk HD. 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: EVGA prezentuje płyty główne Z590 DARK i Z590 FTW dla procesorów Core 11. generacji

 0