Fabryki Intela, Foxconna, Toyoty i innych producentów wstrzymane w Chinach na 6 dni

Fabryki Intela, Foxconna, Toyoty i innych producentów wstrzymane w Chinach na 6 dni

Trwająca w Chinach fala upałów oraz susza spowodowały niedobory energii w prowincji Syczuan. Obszar ten w znacznym stopniu bazuje na energii hydroelektrycznej. W związku z tym, władze nakazały zamknięcie kilku fabryk w okolicy na okres 6 dni. Bardzo możliwe, że ten zabieg spowoduje opóźnienia u zobowiązanych do wstrzymania działalności producentów.

Prowincja Syczuan, znajdująca się w południowo-zachodnich Chinach stanowi główny ośrodek produkcyjny i jest zarazem jedną z największym prowincji Państwa Środka. Ilość ludności na tym obszarze szacuje się na 84 miliony. Od poniedziałku do soboty, w Syczuan wstrzymano wiele fabryk, aby odciążyć sieć energetyczną z uwagi na trwającą w kraju falę upałów. Chiny doświadczają obecnie najsilniejszej fali upałów od ostatnich 60 lat. Mieszkańcy wielu miast muszą zmagać się z temperaturą przekraczającą 40°C. W tym celu, znaczna część obywateli była wręcz zmuszona do włączenia klimatyzacji. To z kolei wywołało spore obciążenie sieci energetycznej. Klimatyzacja stała się w Chinach na tyle popularna, że kraj ten zużywa ponoć 68 razy więcej energii na chłodzenie w porównaniu do 1990 roku.

Panująca w Chinach susza daje się we znaki szczególnie prowincji Syczuan, która jest uzależniona od energii wodnej. W związku z przymusowym ograniczeniem zużycia, lokalne władze wstrzymały działalność fabryk wielu firm na okres 6 dni.

Intel Arc ciężarówka

Prowincja Syczuan odczuwa upały w szczególnym stopniu, bowiem jest uzależniona od energii wodnej. W kraju panuje natomiast susza. Firma Intel, a dokładniej jej fabryki zostały objęte programem racjonowania energii, ponieważ przedsiębiorstwo z Santa Clara dysponuje lokalnie dwoma zakładami montażowymi i testowymi. Cały ośrodek zużył w zeszłym roku 240 GWh. Wyłączenie lub chociaż częściowe ograniczenie zakładów może zatem znacząco zredukować zapotrzebowanie w Syczuan.

Podobne ograniczenia dotknęły również takie przedsiębiorstwa jak: Toyota, Volkswagen, Texas Instruments, Foxconn oraz CATL. O tym, czy 6-dniowe wstrzymanie fabryk doprowadzi do znaczących opóźnień lub wzrostu cen dowiemy się już niedługo. Niewykluczone także, iż sprawa się przeciągnie, a firmy zostaną powiadomione o przedłużeniu czasu ograniczeń.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fabryki Intela, Foxconna, Toyoty i innych producentów wstrzymane w Chinach na 6 dni

 0