Facebook testuje opcję, która pozwoli zarobić na treściach

Facebook testuje opcję, która pozwoli zarobić na treściach

Facebook szuka sposobu zarobku na platformie. Jak informuje agencja Reuters, Meta testuje narzędzie, które powinno przypaść do gustu właścicielom grup w serwisie społecznościowym.

Facebook testuje system płatnej subskrypcji, dzięki której twórcy treści. Jeśli testy zakończą się powodzeniem, to każdy właściciel grupy dostanie narzędzie pozwalające zarobić na dostępie do publikowanych materiałów. Ponadto administratorzy otrzymają opcję nagradzania społeczności za publikację najbardziej wartościowych czy zabawnych postów. To nie wszystko, ponieważ posiadacze grup zostaną wyposażeni w sklep e-commerce, w których wystawią własne produkty na sprzedaż. Pojawi się również możliwość utworzenia zbiórki, co przyda się szczególnie osobom szukającym pieniędzy na pilne cele.

Facebook testuje narzędzie, które pozwoli zarobić twórcom treści.

Facebook testuje opcję, która przyda się właścicielom grup

Widzimy więc, że Facebook da właścicielom grup interesujące narzędzia generujących zarobek. A co sam na tym zyska? Zapewne określony procent z każdej transakcji trafi na konto Meta. Szef platformy społecznościowej potwierdził jeszcze, że nie będzie kasował linków do zewnętrznych systemów płatności, gdyż nie chce wzorem Apple blokować użytkownikom korzystania z innych środków płatniczych. Tym samym firma Zuckerberga daje pstryczka w nos producentowi iPhone'ów, przez którego jak uważa, straciła miliony dolarów. Chodzi tu o politykę prywatności dającą posiadaczom urządzeń wybór odnośnie tego czy ich aktywność ma być śledzona.

Facebook testuje opcję, która przyda się właścicielom grup Facebook od teraz to Meta. Firma stawia przede wszystkim na metaverse

Jeśli chodzi o grupy siejące dezinformacje czy inne szkodliwe treści to nie zostaną one objęte nowym systemem monetyzacji, co jest jak najbardziej słuszną decyzją. Przypomnijmy, że Facebook ogłosił zmianę nazwy przedsiębiorstwa na Meta, choć serwis nadal pozostanie pod tym samym szyldem. Korporacja zamierza skupić się na metaverse, wirtualnej przestrzeni 3D, która łączy wirtualną rzeczywistość i technologię rozszerzonej rzeczywistości. Mark Zuckerberg uważa, że metaverse będzie przestrzenią, za której sprawą ludzie wejdą w interakcje ze sobą z wykorzystaniem świata rzeczywistego.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook testuje opcję, która pozwoli zarobić na treściach

 0