Fallout 5 nadchodzi, ale radzimy uzbroić się w cierpliwość

Fallout 5 nadchodzi, ale radzimy uzbroić się w cierpliwość

Czekacie na nowego Fallouta? W takim razie mamy dla Was dobrą i złą wiadomość. Pierwsza jest taka, że gra jest w planach Bethesdy, a druga, że przyjdzie na nią jeszcze długo poczekać… bardzo długo. 

Po zakończeniu prac nad Starfieldem w przyszłym roku, a następnie przejściu do produkcji na pełną skalę w The Elder Scrolls 6, Bethesda mówi, że jej następnym projektem będzie Fallout 5. Tą ciekawostką podzielił się nikt inny, jak Todd Howard, dyrektor kreatywny studia, w wywiadzie dla IGN.

Przy obecnym tempie prac Bethesdy, Fallout 5 pojawi się w następnej dekadzie. 

„Tak, Elder Scrolls 6 jest w fazie przedprodukcyjnej i wiesz, po tym będziemy robić Fallouta 5, więc będziemy bardzo zajęci przez jakiś czas” – powiedział Howard. „Mamy też inne projekty, którym od czasu do czasu się przyglądamy, ale to trochę trwa. Chciałbym, żeby wyszły szybciej, naprawdę. Staramy się tak bardzo, jak tylko możemy, ale chcemy, aby były jak najlepsze dla wszystkich”.

Bethesda ogłosiła, że ​​pracuje zarówno nad Starfieldem, jak i The Elder Scrolls 6, na E3 2018. Przy obecnym tempie prac studia, na premierę tego drugiego tytułu nie ma się co nastawiać do 2027 roku. A jeśli potem spędzi kolejne pięć lat, pracując nad Falloutem 5, sequel pojawi się dopiero w następnej dekadzie. W tym momencie zarówno Microsoft, jak i Sony, mogą ogłosić i wydać nową generację konsol. Tak czy inaczej, fani Fallouta muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ nie ma szans na pojawienie się nowej odsłony przez długie lata. Ciekawe, czy do tego czasu zmiany klimatyczne i napięta globalna sytuacja nie sprawią, że tytuł o postapokalipsie nie będzie już tylko science fiction. 

Na razie fani muszą zadowolić się Fallout 76, które wciąż jest wspierane przez Bethesdę, choć w tym przypadku może lepiej odświeżyć sobie jakiś starszy tytuł z serii. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fallout 5 nadchodzi, ale radzimy uzbroić się w cierpliwość

 0