Naughty Dog ujawnia dane sprzedaży The Last of Us Part II. Wynik robi wrażenie

Naughty Dog ujawnia dane sprzedaży The Last of Us Part II. Wynik robi wrażenie

Naughty Dog ujawnił statystyki sprzedaży The Last of Us Part II, które przekroczyło kamień milowy. Dane pokazują, że produkcja osiągnęła duży sukces.

The Las of Us Part II sprzedał się w 10 milionach egzemplarzy na samym PlayStation 4, licząc od momentu premiery w czerwcu 2020 roku do wiosny bieżącego roku. "Cieszymy się, iż The Las of Us Part II trafił do 10 milionów graczy na całym świecie. Widząc wsparcie, jakie mamy, nasze studio dostrzega możliwości, aby pobudzić ciekawość fanów" - napisał na blogu PlayStation Rochelle z Naughty Dog. Warto wspomnieć, że druga część serii w ciągu trzech dni sprzedała się w przeszło 4 mln egzemplarzy, przebijając inne hity z PlayStation.

The Las of Us Part II sprzedał się w 10 milionach egzemplarzy. Cała seria trafiła do 30 mln graczy.

The Las of Us Part II był wówczas najszybciej sprzedającą się grą w historii PlayStation, bijąc dokonania God of War czy Marvel’s Spider-Man. The Last of Us Part I z 2013 roku potrzebował dziewięciu lat, żeby przebić poziom 20 milionów sprzedanych egzemplarzy, co obejmuje zarówno oryginalne wydanie z PS3, jak i remaster, który trafił na PlayStation 4. Dlatego ten wyczyn osiągnięty przez najnowszy epizod przygód Ellie robi wrażenie. Wyniki oznaczają, iż cała seria sprzedała się w 30 milionach egzemplarzy.

Gracze nie odpoczną od IP Naugty Dog, bowiem studio potwierdziło plotki i na Summer Game Fest zapowiedziało The Last of Us Part I Remake, który pojawi się nie tylko na PS5, ale po raz pierwszy na komputerach. Nowa wersja wniesie m.in. usprawniony system walki, lepszą sztuczną inteligencję czy poprawki graficzne. Produkcja ma wykorzystać możliwości, jakie daje PlayStation 5. Remake swą premierę na konsoli Sony będzie miał 2 września. Oprócz tego dostaniemy multiplayer, niezależny od drugiej części, który stanowi dość rozbudowany produkt z kampanią fabularną i innymi bohaterami. Opowieść rozegra się w innych regionach Stanów Zjednoczonych.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Naughty Dog ujawnia dane sprzedaży The Last of Us Part II. Wynik robi wrażenie

 0