Fani prezentują GTA: San Andreas na Unreal Engine 5. Tak powinna wyglądać kultowa gra?

Fani prezentują GTA: San Andreas na Unreal Engine 5. Tak powinna wyglądać kultowa gra?

GTA Trilogy zasługuje na remake z prawdziwego zdarzenia, ale niestety deweloperzy z Grove Street Games zaoferowali nam remaster, którego jakość woła o pomstę do nieba. Tymczasem przykładowy projekt pokazuje, że przejście na nowoczesny silnik graficzny tylko by grom z serii Rockstar Games pomogło.

Grand Theft Auto 3, Vice City oraz San Andreas, które wchodzą w skład GTA: Trilogy nie zestarzały się godnie i wymagają odświeżenia na miarę remake'u, a nie remastera, który na dodatek odstaje od współczesnych standardów. Idealnym tego przykładem jest Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition przysparzające graczy o zawrót głowy ze względu na poziom wykonania i rozmaite błędy. Jak należy odświeżać klasyki pokazali za to fani, którzy przygotowali remake GTA: San Andreas oparty na nowoczesnej technologii.

Grupa fanów zaprezentowała remake GTA: San Andreas na silniku Unreal Engine 5.

Grupa TeaserPlay specjalizująca się w zwiastunach do gier zaprezentowała swój remake Grand Theft Auto: San Andreas na silniku Unreal Engine 5. Jest to odtworzenie dzielnicy Grove Street stanowiącej dom dla głównego bohatera gry CJ'a oraz jego ekipy, w różnych warunkach za dnia oraz nocy i z dużo lepszym oświetleniem. Trzeba przyznać, iż całość wygląda rewelacyjnie ze względu na bardzo wysoką jakość tekstur, chociaż również oświetlenie odgrywa tutaj niebagatelną rolę. Dodano też ray-tracing.

Pozostał natomiast charakterystyczny wygląd postaci oraz ich animacje. Niestety nie jest to grywalne demo, a tylko przykład jak wyglądałoby GTA: San Andreas gdyby przeniesiono go na Unreal Engine 5. Gdyby modderzy wypuścili grywalną wersję możliwe, że przyczepiłby się do nich Take-Two posiadający prawa do popularnej marki. Nie jest tajemnicą, że wydawca od dawna ma na pieńku z fanami opracowującymi różne treści w tym uniwersum i nie ma oporów, żeby pozwać ich do sądu. Szkoda, że nie zdecydowano się na remake lub lepszy remaster.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fani prezentują GTA: San Andreas na Unreal Engine 5. Tak powinna wyglądać kultowa gra?

 0