FIFA - to jednak wcale nie koniec. Federacja piłkarska stworzy własną grę

FIFA - to jednak wcale nie koniec. Federacja piłkarska stworzy własną grę

Electronic Arts kończy współpracę z FIF-ą, ale to wcale nie oznacza końca najpopularniejszej piłkarskiej serii.

Wczoraj świat obiegło oficjalne potwierdzenie, że EA i FIFA nie przedłużą umowy obowiązującej od trzydziestu lat. W efekcie EA Sports przestanie tworzyć kolejne odsłony najpopularniejszej piłkarskiej serii na świecie. Jednak "Elektronicy" oczywiście nie zamierzają kończyć z wydawaniem kolejnych symulacji futbolu. Od przyszłego roku piłka nożna w ich wykonaniu będzie się ukazywać pod nazwą EA Sports FC. Okazuje się jednak, że niekoniecznie oznacza to koniec serii FIFA. Gianni Infantino zapowiedział, że FIFA stworzy własną grę albo całą serię gier piłkarskich.

Federacja piłkarska FIFA po rozstaniu z Electronic Arts planuje stworzenie własnej gry piłkarskiej. A może nawet gier.

"Zapewniam, że jedyna autentyczna i prawdziwa gra z FIFA w nazwie będzie tą najlepszą dostępną dla graczy i miłośników futbolu" - oznajmił prezes federacji. Podobno trwają już rozmowy z producentami i wydawcami, którzy mogliby być zainteresowani współpracą na tym polu. Swego czasu plotkowało się, że może być nią zainteresowany koncern 2K, odpowiedzialny m.in. za popularną serię koszykarskich symulacji - NBA 2K. Jednak do gry wejdą prawdopodobnie także inni gracze. Kto dokładnie, być może dowiemy się jeszcze w tym roku.

Wygląda więc na to, że miłośników wirtualnej piłki nożnej czekają czasy dobrobytu. Electronic Arts planuje wprowadzić swoją serię w "nową erę" wraz z przejściem pod nową markę. FIFA stworzy własną grę piłkarską, a może nawet będzie ich więcej. Infantino dodał bowiem, że FIFA chce wykorzystać wszystkie dostępne opcje i zapewnić szeroki przekrój produktów dla graczy, fanów, członków federacji i partnerów. A poza tym jest jeszcze przecież Konami, które cały czas rozwija swoją nową markę - eFootball. Co prawda seria zaliczyła fatalny początek, ale Japończycy zamierzają nieustannie naprawiać i rozwijać grę.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: FIFA - to jednak wcale nie koniec. Federacja piłkarska stworzy własną grę

 0