EA Sports zaszachowało Konami. Serie A tylko w serii FIFA, eFootball (PES) bez włoskiej ligi

EA Sports zaszachowało Konami. Serie A tylko w serii FIFA, eFootball (PES) bez włoskiej ligi

Już wydawało się, że Konami klub po klubie przejmuje na własność włoską ligę, tymczasem EA Sports podpisało umowę, która stawia Japończyków w kiepskim położeniu.

"Elektronicy" ogłosili podpisanie umowy, na mocy której aż 14 klubów Serie A trafi wyłącznie do gier z serii FIFA. Kontrakt obowiązuje już od nadchodzącej odsłony - FIFA 22. W sumie możemy spodziewać się 16 licencjonowanych drużyn (wśród nich znajdują się dwie, które będą mogły pojawić się w innych grach niż FIFA): Bologna F.C. 1909, Cagliari Calcio, Empoli F.C., ACF Fiorentina, Genoa C.F.C., Hellas Verona F.C., FC Internazionale Milano, A.C. Milan, S.S.C. Napoli, U.S. Salernitana 1919, U.C. Sampdoria, U.S. Sassuolo Calcio, Spezia Calcio, Torino F.C., Udinese Calcio, Venezia F.C.

EA Sports podpisało umowę, na mocy której otrzymało wyłączną licencję na 14 klubów włoskiej Serie A. "Elektronicy" zostali także sponsorem tytularnym i partnerem Superpucharu Włoch.

W dalszym ciągu cztery kluby pozostaną bez licencji. W FIF-ie 22 - i prawdopodobnie także w kolejnych odsłonach serii - nie zobaczymy Juventusu Turyn, Atalanty Bergamo, Lazio Rzym oraz AS Romy. Zamiast nich zagramy następującymi drużynami: Piemonte Calcio, Bergamo Calcio, Latium oraz Roma FC. Brak licencji oznacza fikcyjne nazwy, herby oraz stroje klubowe. Piłkarze występujące w tych czterech ekipach zachowają oryginalne nazwiska oraz oryginalny wygląd. W przypadku eFootball PES-a sytuacja wygląda znacznie mniej korzystanie. Konami co prawda może wprowadzić do gry włoską ligę, ale 14 spośród 20 występujących w niej klubów będzie występowało pod fikcyjnymi nazwami i w strojach tylko przypominających oryginalne.

W ostatnich latach Konami podpisywało umowy z kolejnymi klubami z piłkarskiej Serie A. Na potrzeby PES-a - a od tego roku eFootball PES-a - pozyskano na wyłączność licencje na wspomniane cztery kluby: Juventus, Bergamo, Lazio oraz AS Romę. Wydawało się, że po tych prztyczkach w nos EA Sports Japończycy pójdą za ciosem i pozyskają kolejne włoskie drużyny. "Elektronicy" wpadli jednak na pomysł, jak zablokować ekspansję eFootball PES. Niezwykle skuteczny, trzeba przyznać. 

EA Sports zostało ponadto sponsorem tytularnym oraz partnerem Superpucharu Włoch (Supercoppa Italiana). Od sezonu 2022/2023 trofeum będzie nosić nazwę EA Sports Supercup. Z kolei w grze pojawi się sporo zawartości nawiązującej do transmisji meczów nie tylko Supercoppa Italiana, ale także Coppa Italia (Puchar Włoch) oraz Serie A. FIFA 22 trafi do sprzedaży 1 października. W eFootball PES 2022 zagramy 30 września.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: EA Sports zaszachowało Konami. Serie A tylko w serii FIFA, eFootball (PES) bez włoskiej ligi

 0