Final Fantasy XVI - jest pierwszy gameplay i przybliżona data premiery

Final Fantasy XVI - jest pierwszy gameplay i przybliżona data premiery

Wczorajsze State of Play najwyraźniej miało wypełnić lukę po E3 w tym roku, ponieważ Sony przygotowało naprawdę mocną prezentację. Firma zaprosiła też swoje rodzime studia, aby pochwaliły się nowościami, a jednym z nich było Square Enix, które zaprezentowało nowy zwiastun Final Fantasy XVI.

Podczas prezentacji zdradzono, że Final Fantasy XVI zadebiutuje latem przyszłego roku, choć doświadczenie uczy, aby nie przywiązywać się do tej daty. Gra jak na razie zmierza tylko na PlayStation 5, choć może to być jedynie czasowa ekskluzywność, podobnie jak to było w przypadku Final Fantasy VII Remake. 

Final Fantasy XVI zadebiutuje latem przyszłego roku, choć doświadczenie uczy, aby nie przywiązywać się do tej daty.

Pierwszy zwiastun rozgrywki przedstawia potężne potwory zwane Eikonami i zamieszkujących je ludzi, tzw. Dominantów. Widzimy także efektowne kinowe, ale chaotyczne sceny walk w świecie inspirowanym średniowieczem.

 

FFXVI został oficjalnie ujawniony we wrześniu 2020 r., a deweloperzy obiecali opublikować więcej informacji na jego temat do końca następnego roku. Jednak w grudniu 2021 r. zespół programistów ogłosił, że gra ma półroczne opóźnienia z powodu pandemii COVID-19. W końcu jednak możemy zobaczyć zwiastun z rozgrywki tego tytułu i trzeba przyznać, że wygląda to obiecująco.

 

„W naszym najnowszym zwiastunie wprowadziliśmy kilka nowych Eikonów, a także bardziej szczegółowo przyjrzeliśmy się naszemu pełnemu akcji systemowi walki i wolności, jaką daje on graczom” — powiedział Hiroshi Takai, reżyser FFXVI. „Jeśli chodzi o postęp prac rozwojowych, z radością ogłaszam, że gra jest w pełni grywalna od początku do końca; chociaż od optymalizacji po czyszczenie błędów, wciąż jest mnóstwo wyzwań do pokonania, gdy zbliżamy się do końca”.

 

Wygląda na to, że Square Enix wraca na właściwe tory z FFXVI, a celem jest wydanie gry na PS5 przyszłego lata. Trzymamy kciuki, aby gra nie zaliczyła kolejnych dużych opóźnień. Szkoda jednak, że producent milczy na temat kontynuacji Final Fantasy VII Remake, na którą czekamy już dwa lata. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Final Fantasy XVI - jest pierwszy gameplay i przybliżona data premiery

 0